Golonka w piwie i nie tylko…

Karczma Wiejska położona jest w malowniczym zakątku wsi Jankowice na skraju Puszczy Pszczyńskiej. Planując weekendowy wyjazd, warto uwzględnić to miejsce na swojej trasie. Dlaczego?

Jest to nie tylko dobre miejsce na obiad, ale również miejsce idealne na odpoczynek, złapanie oddechu i spacer. Cechą, która wyróżnia Karczmę Wiejską od innych restauracji, jest jej otoczenie i wszechobecna zieleń leśnych drzew. Bezpośrednie jego sąsiedztwo nadaje jej klimat, jaki zwykle można znaleźć w górskich miejscowościach.

Najbliższymi sąsiadami Karczmy są żubry z zagrody mieszczącej się naprzeciwko Karczmy. Jest to idealne miejsce na spacer, gdzie spotkać można króla puszczy w naturalnym środowisku oraz uzupełnić swoją wiedzę na temat fauny i flory lasu z tablic edukacyjnych rozmieszczonych wzdłuż ścieżki.

Kulinaria Karczmy Wiejskiej to tradycyjna kuchnia polska i śląska. Na uwagę zasługuje z całą pewnością popularna wśród gości karczmy golonka w piwie i warzywach, której smak zapamiętacie na długo. Ręcznie klejone pierogi z aromatycznym farszem i sprężystym, ale miękkim ciastem to również propozycja w menu, której trzeba koniecznie skosztować.

Dla większych grup idealną propozycją są żłoby przysmaków wiejskich, w których każdy z biesiadników znajdzie coś dla siebie. W karcie znajdziecie również dania z dziczyzny, dania dla wegetarian, sałatki i wspaniałe zupy, spośród których zupa z podgrzybków z łazankami to potrawa wpisana w szlak kulinarny Śląskie Smaki.

W okresie letnim Karczma powiększona jest o stoliki na tarasach, z których rozciąga się widok na ogród karczmy, o którym również warto wspomnieć.

W ogrodzie mieści się nowoczesny plac zabaw z boiskiem do piłki nożnej, miejscem na ognisko, ławeczkami i uwielbianą przez dzieci tyrolką. W ogrodzie znajdują się dwie altany kryte strzechą a na trawniku rozstawiane są do dyspozycji gości leżaczki. W letnie niedziele rozkładane są dmuchańce do skakania, karuzele dla maluszków a w deszczowe dni dziećmi zajmuje się Pani animatorka. Artykuł reklamowy


Jankowice (k. Pszczyny), ul. Żubrów 112
tel. 502 565 414
karczma@epart.eu
www.karczmawiejska.pl
karczmajankowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *