Ja stawiam na termoizolację

Nieproszony gość może wejść do naszego domu wieloma drogami: przez okna, drzwi tarasowe, bramę garażową i drzwi wejściowe. Ma więc kilka opcji do wyboru.

Po co inwestować w najlepsze zabezpieczenia drzwi wejściowych, które zwykle są w miejscu widocznym, wyeksponowanym, skoro można wejść na przykład przez okienko z tyłu domu.

Zatem, warto pomyśleć o dobrych, ciepłych drzwiach.

Wszystkie otwory w ścianach zewnętrznych powinny być wypełnione jak najcieplejszymi elementami. Dobrze zaizolowane drzwi to pierwszy krok do tego, żeby zapomnieć o zimnym wiatrołapie w domu. Obecne wymogi prawne pozwalają na montaż drzwi o współczynniku przenikania ciepła U = 1,5 W/m2.K.) Od 2020 już tylko U = 1,3. Co ciekawe, oferta rynkowa jest znacznie lepsza pod tym względem. Legislatorzy nie nadążają za producentami. Domy buduje się coraz cieplejsze, bo rosną koszty ogrzewania. Inwestorzy szukają już drzwi do domów energooszczędnych i pasywnych.

Takie posiadamy w naszej ofercie wraz z montażem.

Izolacyjność termiczna tych drzwi schodzi już do Ud = 0,76. Pamiętajmy jednak o dobrym montażu drzwi koniecznie z ciepłym progiem. A w ciepłych drzwiach wystarczy mieć dobry zamek z dobrą wkładką, by spać spokojnie. Artykuł partnera


Tychy, ul. Filaretów 31
32 327 36 70, 601 617 712
salon@desart.tychy.pl
www.desart.tychy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *