Kaprys na lody?

Jeśli chcecie poznać całkiem sympatyczne miejsce, zapraszamy Was do lodziarni Kaprys w Mikołowie-Kamionce, na ulicę Plebiscytową 202.

Kaprysowe lody można degustować w tym miejscu od 2011 roku, ale historia tej lodziarni jest o wiele dłuższa. Sięga roku 1957. W tym to właśnie roku powstała lodziarnia założona przez Martę i Józefa Nawrat – dziadków właściciela. Produkcję lodowych pyszności już ponad 60 lat temu rozpoczęli w Mikołowie – Borowej Wsi.

Po latach swoją lodziarnię otworzyli też rodzice właściciela, a potem nadszedł czas żeby i on kontynuował rodzinną tradycję. Lody, które oferuje Kaprys są wytwarzane na miejscu. Zwykle dostępnych jest od dwunastu do osiemnastu smaków. Oprócz tradycyjnych lodów na mleku i śmietanie, zawsze dostępna jest również oferta dla osób preferujących lody wegańskie – sorbety. Na miejscu można również napić się kawy i piwa. 

Za lodziarnią mieści się ogród z niewielkim placem zabaw dla dzieci. Jest to więc rewelacyjne miejsce na rodzinny wypad rowerowy. Mamy więc nadzieję, że będziecie Państwo z radością odwiedzać to miejsce, a lody tworzone w Kaprysie będą dla Was pysznie uzależniające! Bo możecie być pewni, że poza naturalnymi składnikami wkłada się w nie serce! No i dużo uśmiechu!;) Artykuł partnera


Mikołów,
ul. Plebiscytowa 202
517 533 344
facebook/lodziarniakaprys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *