Schorowana staruszka Hana prosi o pomoc

To kilkunastoletnia psina, która ma za sobą bardzo złe doświadczenia. Mimo tego, że nie miała szczęścia do ludzi, że była krzywdzona od pierwszego spotkania była pogodna i pozytywnie do nas nastawiona.

Przecież jest duża, ma wielkie zęby, mogła się bronić. Ona nigdy się nie broniła, nawet warczeniem. Nie rozumiała, czemu ludzie ją krzywdzą. Machaniem ogona starała się uspokoić człowieka… jakby jej dobre nastawienie miało ją uchronić przed skrzywdzeniem… Jej ogonek uderza o podłogę, kiedy tylko ma człowieka w zasięgu wzroku. Patrzy na ludzi z miłością, zrozumieniem i oddaniem.

Mimo swoich doświadczeń, mimo strachu, zachowuje się jakby starała się widzieć w ludziach tylko to, co dobre. Jej oczy jednak wiele zdradzają, kiedy ją poznaliśmy było w nich widać wiele smutku, wiele cierpienia.
W drodze do Przystani Ocalenie, która miała stać się jej nowym domem, zauważyliśmy, że Hana źle się czuje. Tak podejrzewaliśmy, bo przecież trudno ocenić samopoczucie psa, którego jeszcze się nie poznało.

boczyliśmy z kursu i natychmiast zawieźliśmy ją do kliniki. Okazało się, że Hana wymaga natychmiastowej operacji, ratującej życie.
Strach jaki wtedy czuliśmy jest trudny do opisania. Tak bardzo chcieliśmy, żeby ta poczciwa psina, mogła cieszyć się u nas spokojem, miłością i opieką. Chcieliśmy, aby miała szansę na poznanie ludzi od lepszej strony…
Czekanie na wiadomości było bardzo stresujące, bo pomimo, że znaliśmy ją kilka godzin już zdążyliśmy mocno pokochać.

Udało się! W klinice, w której przebywała rozkochała w sobie wszystkich. Nic w tym dziwnego Hana to poczciwa starowinka, która wszystkim rozdawała uśmiechy i mokre pocałunki, jakby chciała podziękować za uratowanie życia. Kiedy stan jej zdrowa pozwolił na przyjazd do Przystani Ocalenie, bardzo się cieszyliśmy. Hana pokochała swój pokoik w Psianatorium. Lubi inne psiaki, jednak największa miłością obdarza swoich opiekunów. Kocha i jest kochana.

Każdego dnia staramy się, aby Hanie niczego nie brakowało. To starsza schorowana sunia, która ma wiele potrzeb. Z całego serca serca prosimy o grosik dla tej poczciwej psiny, która nigdy nie zwątpiła w dobroć człowieka.
Artykuł partnera


Przystań Ocalenie
43-229 Ćwiklice , ul. Kombatantów 134
www.przystanocalenie.org
FB/Przystań Ocalenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *