Stamping – nowy wymiar zdobień

Czym jest stamping? Mimo że samo słowo brzmi dość enigmatycznie, to nic innego jak stemplowanie. Wciąż niewiele Ci to mówi? Wcale nas to nie dziwi – stamping w stylizacji paznokci to dość nowy trend. Z dnia na dzień zyskuje on jednak coraz większe grono zwolenniczek, dlatego… odkryj nowy wymiar zdobień i przekonaj się, że stemplowanie jest prostsze niż mogłoby się wydawać!

Stamping – czego potrzebujesz?

Stemple do paznokci to bardzo prosta, ale jednocześnie – oryginalna metoda stylizacji. Czego potrzebujesz do jego wykonania?

Lakier do stempli

Stemple do paznokci możesz nałożyć zarówno na lakier hybrydowy, jak i tradycyjny. Co istotne – wybierz produkt dedykowany stampingowi. Rodzaj lakieru, jaki zastosujesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku sam proces stemplowania jest jednak banalnie prosty.

Blaszka do stempli z wzorkami

Pomyśl – jaki wzór chciałabyś mieć na swojej płytce…? Niezależnie od Twojego wyboru, z dużą dozą pewnością stwierdzamy, że znajdziesz go na którejś z dostępnych blaszek. Czy wiesz, że na każdej płytce znajduje się między 50 a 150 wzorów? Uwierz, że posiadając tyle różnych możliwości stylizacji, każdy Twój kolejny manicure będzie inny, oryginalny i wyjątkowy! Rośliny, zwierzęta, figury geometryczne, szlaczki… Wybór jest naprawdę ogromny!

Stempel do paznokci

Stempel do paznokci – najczęściej silikonowy – to przyrząd do nanoszenia wzorów z płytek i blaszek na naturalne lub sztuczne paznokcie. W miarę możliwości, staraj się kupić taki, który jest jak najbardziej praktyczny w użytkowaniu i prosty w czyszczeniu. W komplecie ze stemplem do paznokci najczęściej występuje ściągacz do lakieru.

Ściągacz do lakieru

Ściągacz służy przede wszystkim do zdjęcia nadmiaru lakieru z blaszki. Dzięki temu zdobienie będzie wyglądać zdecydowanie bardziej estetycznie.

Stamping – sposób aplikacji

Jak już wspomnieliśmy, proces stemplowania jest bardzo prosty, ale – mimo wszystko – trzeba zachować odpowiednią kolejność działań. Wszystko po to, żeby uzyskać stylizację nie tylko piękną, ale i trwałą.

Przygotowanie płytek do malowania

Standardowo, zacznij od przygotowania płytek do procesu malowania. Nadaj kształt paznokciom, odsuń i usuń skórki. Następnie wypoleruj płytki i przejdź do kolejnego etapu – malowania.

STAMPING – IDEALNY DLA OSÓB POSZUKUJĄCYCH PROSTYCH ROZWIĄZAŃ
Stamping jest bardzo prosty i jednocześnie oryginalny. Wykonasz nim zdobienie szybko i dokładnie. Nie musisz już mieć zdolności manualnych, żeby wyczarować na swoich paznokciach spektakularne zdobienie. Wzorów na blaszkach jest tak dużo, że nawet kupując 1-2 sztuki, jesteś w stanie za każdym razem tworzyć inną stylizację paznokci. Znudziły Ci się “zwykłe” zdobienia i szukasz czegoś nowego? Wypróbuj technikę stampingu, a na pewno tego nie pożałujesz. Zaryzykujemy wręcz stwierdzenie, że stemplowanie uzależnia. Na szczęście jest to niegroźne, więc powodzenia!

Malowanie płytek

Jeżeli chodzi o sam proces malowania, różni się on w zależności od typu lakieru, jaki wybierzesz. W przypadku produktu hybrydowego, potrzebujesz zdecydowanie więcej przyrządów, m.in. topu czy lampy UV/LED. Wybierając lakier klasyczny, proces wygląda nieco inaczej i nie trzeba utwardzać płytek w lampie. Gdy już pomalujesz paznokcie, przychodzi czas na stemplowanie…

Stemplowanie płytek

Oto punkt kulminacyjny manicure! Zacznij od tego, że wybrany przez siebie wzór na blaszce lub płytce zamaluj lakierem dedykowanym do stampingu (tradycyjnym lub hybrydowym). Przed dociśnięciem wzoru przy użyciu stempla do paznokci, usuń nadmiar lakieru ściągaczem. Następnie dołóż stempel do płytki i – bez zbędnej zwłoki – nałóż całość na paznokieć.

Utrwalenie stylizacji

Wystarczy pokryć paznokcie topem lub bezbarwnym lakierem. To pozwoli Ci na przedłużenie żywotności stylizacji i radość z jej efektów przez dłuższy czas.

Stemple do paznokci – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Obecnie na rynku znajdziesz bardzo wiele rodzajów stempli do paznokci. Różnią się one wielkością, materiałem, z którego są wykonane oraz poziomem transparentności. Stylistki paznokci najczęściej wybierają stemple silikonowe, jako te, które najłatwiej się czyści i są najprostsze w obsłudze. Transparentność jest natomiast istotna dlatego, że zdecydowanie łatwiej się stempluje wtedy, gdy widać dokładnie, gdzie nakłada się wzór. Przydaje się to głównie przy stylizacjach, gdzie umiejscowienie zdobienia ma bardzo duże znaczenie.

Pełny asortyment produktów niezbędnych do wykonania stampingu znajdziecie w naszej nowo otwartej hurtowni kosmetycznej ALLEPAZNOKCIE (adres poniżej). Zapraszamy! Artykuł partnera


Tychy, ul. Wyszyńskiego 48
609 227 021
fb/allepaznokcietychy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *