Sklep Christianitas

Wszyscy odczuwamy bardzo wyraźnie, że te Święta Wielkanocne w tym roku nabierają innego charakteru, bo przeżywamy je w zupełnie innych okolicznościach. Dla wielu z nas brak możliwości celebrowania pamiątki Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, która stoi w centrum chrześcijańskiego życia, jest bolesnym wyrzeczeniem. Czy jednak powszechna izolacja spowodowana światową epidemią jest w stanie zabrać nam głębię i radość przeżywania Świąt Paschalnych?

Papież Franciszek w swoim orędziu na tegoroczny Wielki Post napisał: Zatem w tym szczególnie sprzyjającym okresie pozwólmy się wyprowadzić na pustynię, jak Izrael (por. Oz 2,16), abyśmy mogli w końcu posłuchać głosu naszego Oblubieńca, pozwalając mu rozbrzmiewać w nas z większą głębią i otwartością. Im bardziej damy się zaangażować Jego Słowu, tym bardziej uda się nam doświadczyć Jego bezinteresownego miłosierdzia względem nas. Nie pozwólmy zatem, aby ten czas łaski przeminął daremnie, w zarozumiałym złudzeniu, że to my jesteśmy panami czasów i sposobów naszego nawrócenia ku Niemu.

Słowa Papieża okazały się mieć w sobie prawdziwą intuicję — rzeczywiście zostaliśmy niejako zmuszeni do wyjścia na pustynię — sami w swych mieszkaniach, odcięci od dotychczasowych sposobów spędzania czasu, zmuszeni do ograniczeń i rożnej formy samotności. Taki czas może być jednak „czasem łaski” jeśli przeżyjemy go odpowiednio dobrze. Każdy z nas ma w swym domu Pismo Święte — Słowo Boże skierowane konkretnie do każdego z nas. Być może do tej pory zawsze znajdowaliśmy wymówkę, by sięgnąć po Nie, otworzyć i spotkać się z Bogiem. W obecnej sytuacji być może zamiast wymówek znajdziemy czas na modlitwę, na przemyślenie najważniejszych spraw. Wszyscy borykamy się z trudnymi konsekwencjami epidemii, jednak warto zadać sobie trud, by przemienić ten czas w jak najbardziej wartościowy.

Tak, te Święta będą inne. Będzie w nich wiele tęsknoty do tego, czego być może nie docenialiśmy. Ale przede wszystkim możemy uczynić je czasem pełnym nadziei i ufności. Chrystus i tak umarł za nasze grzechy, i tak zmartwychwstał, i tak nas zbawił. Pan Bóg wszystko „załatwił”. Pozwólmy wiec sobie na spokój serca i wiele, wiele nadziei, bo „nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5,5 )

Błogosławionych Świat życzy Zespół Sklepu CHRISTIANITAS

Mamy nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy!

Chistianitas
ul. Kościuszki 44
tel. 32 227 76 68
(czynne: pon.-pt.: 9.30-16.00)
https://www.dewocjonalia-slask.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *