Emocje sportowe oraz utrudnienia w ruchu i komunikacji

Od 5 do 9 sierpnia odbędzie w Polsce kolejna edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Pierwsze dwa etapy zmagań sportowych będą wiązały się z utrudnieniami w ruchu o sporymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Pierwszy etap wyścigu, który zainauguruje tegoroczne zmagania kolarzy, rozpocznie się w Chorzowie i zakończy w Katowicach, a na trasie przejazdu znajdą się również m.in. Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie. Drugi etap obejmie trasę od Opola do Zabrza. – To głównie mieszkańcy tych miast będą musieli się liczyć z utrudnieniami. Jako organizatorowi transportu zależy nam, aby mimo skali wydarzenia, komunikacja miejska pozostała jak najbardziej przyjazna – mówi rzecznik prasowy ZTM, Michał Wawrzaszek.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również mieszkańcy Tychów, którzy pracują, uczą się lub w dniach 5 i 6 sierpnia będą podróżowali do wspomnianych miejscowości. Modyfikacje rozkładów jazdy obejmą prawie 200 linii autobusowych i tramwajowych. – W tym roku utrudnienia niestety mogą być nieco bardziej uciążliwe, gdyż obydwa etapy wyścigu będą rozgrywały się w Metropolii w dni robocze. Dlatego tym bardziej zachęcamy do planowania podróży z wyprzedzeniem – ostrzega Wawrzaszek.

Pracownicy ZTM odpowiedzialni za układanie rozkładów jazdy w taki sposób planują organizację ruchu, aby niedogodności były jak najmniejsze. – Niektóre połączenia będą zawieszane. W przypadku innych będą zmieniane albo skracane trasy. Skala wydarzenia jest bowiem bardzo duża. Niemniej jednak, wsłuchując się w głos mieszkańców, w porównaniu do zeszłego roku zmiany w większym stopniu polegają na kierowaniu pojazdów trasami objazdowymi – zaznacza Wawrzaszek.

W dniach wyścigu ZTM zachęca do dokładnego sprawdzania rozkładu jazdy oraz aktualności dotyczących organizacji komunikacji miejskiej.

Źródło:UMTYCHY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *