Dlaczego warto używać kosmetyki ekologiczne?

Rynek kosmetyczny jest jednym z prężniej działających na świecie. Największe marki kosmetyków tak zagranicznych jak i polskich zarabiają każdego roku wręcz krocie. Jednak z drugiej strony ostatnimi czasy popularne stają także kosmetyki naturalne.

Ekologia wkroczyła także do tej strefy naszego życia i w jak rzadko której mas się naprawdę dobrze! Kosmetyki ekologiczne zyskują na popularności. Jakie to w ogóle są kosmetyki ekologiczne? Przede wszystkim pozbawione składników chemicznych takich jak np. parabeny czy parafiny. W niektórych kosmetykach, które znajdziemy na półkach drogerii znajdziemy pół składu Tablicy Medelejewa, dlatego z pewnością nie mogą być one dla nas pożyteczne, o ile nie są szkodliwe (co jest wątpliwe, kiedy coś zawiera tyle chemii).  Chemia ta wnika w nasze organizmy podtruwając nas, dlatego alternatywą są kosmetyki naturalne. Są one wykonywane tylko ze związków organicznych. W bardzo dużej mierze bazują na substancjach roślinnych: wszelakich ziołach, kwiatach oraz owocach. Przykładowo naturalne mydełko niektórym osobom na początku wydawać się może nieco śmierdzące oraz niemiłe w użyciu – mniej się pieni, bo jest stworzone na bazie naturalnego tłuszczu – np. zwierzęcego albo wosku pszczelego. 


Naturalne kosmetyki bazują na doświadczeniu i wiedzy ludowej. Wykorzystują to co nasze prababki wykorzystywały pielęgnując swoją urodę. W kosmetyce naturalne szerokie zastosowanie mają m.in. mleko i miód.         
Używając kosmetyków mamy pewność, że nie dostaniemy alergii na któryś z chemicznych składników (chyba, ze np. wiemy, że mamy uczulenie na rumianek – wtedy oczywiście należy unikać kosmetyków z tym składnikiem). Kosmetyki naturalne nie tylko likwidują chwilowo mankamenty naszej urody – np. suche włosy, ale odżywiają nasz organizm i powodują stałe poprawienia kondycji naszego organizmu zatem działają naprawczo.

Żródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *