Podróż do Zaczarowanej Krainy

Domowa atmosfera, praca w kilkuosobowych grupach, kameralny wystrój wnętrz, ale przede wszystkim umiejętność dostrzegania indywidualnych potrzeb dziecka i wspomaganie jego rozwoju. To najważniejsze zasady, dzięki którym maluchy czują się w Zaczarowanej Krainie jak w domu.

http://www.zaczarowanakraina.pl

Pierwsza placówka Zaczarowanej Krainy, żłobek dla dzieci od piątego miesiąca do trzeciego roku życia, powstała dekadę temu w Mikołowie. – Dziesięć lat temu, kiedy moja córka miała niespełna rok okazało się, że w miejskim żłobku zabrakło dla niej miejsca. Poznałam wtedy także wiele innych rodzin, które miały podobny problem – wspomina Katarzyna Juranek, właścicielka, która postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i założyć własny żłobek. – Trzy lata temu pojawił się w Orzeszu drugi oddział. – Przez te wszystkie lata niewiele się zmieniło, cały czas zapotrzebowanie wśród rodziców jest ogromne. Dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, rozpoczęłam starania o otwarcie kolejnego oddziału w Mikołowie – wyjaśnia Katarzyna Juranek. – W trzeciej placówce Zaczarowanej Krainy, a drugiej w Mikołowie, przy ulicy Skalnej 12, realizujemy projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „UTWORZENIE I FUNKCJONOWANIE ŻŁOBKA AKADEMIA MALUCHA „ZACZAROWANA KRAINA” W MIKOŁOWIE – ODDZIAŁ II”.

http://www.zaczarowanakraina.pl

Głównym celem projektu jest poprawa dostępności usług opiekuńczych dla dzieci do trzeciego roku życia w gminie Mikołów poprzez utworzenie i zapewnienie funkcjonowania żłobka „Zaczarowana Kraina” w Mikołowie przez okres co najmniej 12 miesięcy, począwszy od 1 października 2020
roku. Projekt ma zadanie złagodzenie problemu niedostatecznej oferty placówek opiekuńczych dla dzieci do lat 3 w powiecie mikołowskim, który przyczynia się do trudności w godzeniu życia zawodowego i prywatnego osób wychowujących małe dzieci. Obszerne informacje dotyczące pro
jektu znajdują się na stronie www. zaczarowanakraina. com w załadce „Mikołów”. UWAGA! Nabór wniosków tylko do 31 sierpnia 2020 r. – rodzice nie płacą czesnego! Tylko wyżywienie!

Na co mogą liczyć rodzice, przyprowadzając swoje dziecko do Zaczarowanej Krainy? – Pierwsze lata życia to szczególny czas dla każdego dziecka. Dlatego ważne jest, aby zapewnić mu wtedy jak najlepsze warunki rozwoju – tłumaczy Dorota Nowak, ciocia – bo tak przez dzieci nazywane są opiekunki, z placówki w Orzeszu. – Stosujemy najlepsze i sprawdzone metody podczas zabawy oraz pracy z maluchami. Dbamy zarówno o ich rozwój ruchowy, jak i emocjonalny oraz intelektualny – dodaje Agnieszka Kotyczka z oddziału w Mikołowie. Zabawy w Zaczarowanej Krainie to przede wszystkim nauka przez zmysły: wzrok, słuch, dotyk, węch czy smak. Ich rozwój ma fundamentalny wpływ na rozwój ośmiu najważniejszych rodzajów dziecięcej inteligencji: językowej, matematyczno-logicznej, wizualno-przestrzennej, muzycznej, społecznej, refleksyjnej, ruchowej i przyrodniczej. Dzięki temu rodzice mogą być pewni, że oddają swoje dzieci w dobre ręce.
Artykuł partnera

Zaczarowana Kraina
Mikołów ul. Plebiscytowa 34
Mikołów ul. Skalna 12
Orzesze ul. Gliwicka 12
Tel. 602 741 180

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *