Zadbaj o swoje dłonie latem

Latem skóra dłoni ulega licznym podrażnieniom, a także wysusza się. W takim wypadku należy podwójnie zadbać o ich codzienną pielęgnację.

Warto także skorzystać z licznych zabiegów na dłonie, jakie są w ofercie wielu salonów kosmetycznych. Jedną z usług w gabinecie kosmetycznym jest dla przykładu masaż dłoni. Pobudza on w nich krążenie i jednocześnie wpływa na regenerację skóry. Podczas wykonywania tego zabiegu wykorzystuje się liczne olejki eteryczne, które często wymieszane są z owocowym ekstraktem. Dla dłoni suchych odpowiedni będzie olejek z paczuli lub drzewa sandałowego. Ten zabieg odświeży dłonie i nada im stosowną gładkość, co w gruncie rzeczy wpłynie na elastyczność naskórka.

Kąpiel parafinowa także cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Odpowiada za regenerację naskórka oraz wygładza go. Na początku tego zabiegu stosuje się peeling, który  ma odświeżyć skórę. Dłoniom natomiast pozwala odpocząć, rozluźnić się. Składniki peelingu wnikają w głąb skóry, czyniąc ją jędrniejszą i gładszą. Następnie kosmetyczka smaruje dłonie specjalną emulsją i zanurza je w parafinie. Po kilku minutach czynność ulega powtórzeniu, aczkolwiek temperatura parafiny jest nieco większa. Wówczas pory ulegają rozszerzeniu, a skóra szybciej wchłania poszczególne składniki odżywcze. Zabieg ten powtarza się cztery razy. Efekt owego zabiegu jest skuteczny i widoczny po upływie kilku dni.

Kolejnym zabiegiem równie popularny co kąpiel parafinowa jest maska woskowa. Idealna dla dłoni suchych. Maska woskowa jest nakładana na dłonie. Zawiera ona bardzo dużo kwasów organicznych, soli mineralnych, a także flawonoidów. Dłonie zostają owinięte w gazę. Po upłynięciu kilku minut kosmetyczka ponownie nakłada na nie maskę woskową bogatą w ziołowy roztwór. Zwykle zabieg ten trwa dwadzieścia minut. Po nim dłonie stają się niezwykle gładkie, a ich skóra jędrna i sprężysta.

https://www.facebook.com/salonkosmetycznytychypl/

Kolejnym zabiegiem, jaki spotkać można w niektórych salonach kosmetycznych to minilift i termolift. Zabieg ten przeznaczony jest głównie dla dłoni dojrzałych lub zniszczonych. Polega na nałożeniu na dłonie maski liftingującej, która poprawia sprężystość skóry i pobudza krążenie krwi. Dodatkowo można zastosować zabieg określany mianem temofilu, który polega na dostarczeniu skórze odpowiednich substancji odżywczych. Skóra po liftingu jest niezwykle chłonna, dzięki czemu z łatwością przyswaja potrzebne jej substancje. Polega na nałożeniu na dłonie substancji pielęgnacyjnej, owinięcie ich później w gazę oraz pokrycie ich maską termoaktywną. Maska termoaktywną powinna wchłaniać się w naskórek przez dwadzieścia minut. Dzięki temu dłonie szybciej przyjmą potrzebne substancje, a ich skóra stanie się jędrniejsza, co wpłynie na jej elastyczność.

Źródło:pioropolis.pl
fot.pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *