Zupa – sposób na oczyszczenie organizmu latem

Smażona ryba, frytki, lody – podczas wakacji chętniej sięgamy po potrawy tłuste i ciężkostrawne. Dlatego też latem warto szczególnie zatroszczyć się o oczyszczenie organizmu i pobudzenie metabolizmu do pracy.

Takim sposobem na przygotowanie organizmu jest jedzenie rzeczy gotowanych, półpłynnych. Co to może być?  Nic innego jak nasza smaczna, polska tradycyjna zupa. Zupa jest półpłynna, gotowana, a to dla naszego organizmu jest fantastyczna alternatywa do tego żeby oczyścić nasze jelita i  odtoksycznić cały organizm.

Proste i szybkie w przygotowaniu zupy, są źródłem niezbędnych, łatwo przyswajalnych składników odżywczych i minerałów. Pomimo niskiej kaloryczności, są bardzo sycące, zapełniając żołądek na długi czas. Wśród korzyści płynących ze spożywania zup można wymienić oczyszczenie organizmu oraz utrata nadmiaru wody, a co za tym idzie również redukcja wagi.

W sezonie letnim najlepiej sięgać po zupy przygotowane ze świeżych warzyw, chudego mięsa oraz ryb. Możemy również zadbać o węglowodany w postaci ryżu, kaszy i makaronu. Jeśli wolimy zupy na zimno, warto warzywa, które używamy do takiej zupy najpierw ugotować. Dlaczego? Dlatego bo te które są surowe one są ciężej strawne dla organizmu.

– W ten sposób organizm, który dodatkowo będzie miał większą ilość energii, na pewno będzie dobrze przygotowany do lata. Po urlopie również zachęcamy do tego by zastosować „zupną kurację”, dzięki temu oczyścimy organizm z tego co zjedliśmy podczas wakacji.

Źródło:dobre-artykuly.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *