Dobry piec – ciepła zima

Jeśli od dłuższego czasu nieustannie zadajesz sobie pytanie: „jaki piec do co?” i do tej pory nie udało ci się znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi, to nie znaczy, że jesteś niezdecydowany i z takim nastawieniem nie zdążysz zakupić pieca przed zimą, a jedynie że chcesz podjąć jak najlepszą decyzję.

http://www.poseidon-laziska.pl

Może niewłaściwie się do tego zabierasz — zamiast chaotycznie przeglądać wszystkie oferty pieców do co, powinieneś w pierwszej kolejności określić swoje priorytety, wybrać najdogodniejsze dla siebie paliwo.

Nad tą kwestią nie powinieneś się zbyt długo zastanawiać, znasz sytuację na rynku, obowiązujące ceny, jak i własne zasoby. Obserwujesz, jak od kilku lat wzrasta cena gazu i oleju napędowego, dlatego poważnie bierzesz pod uwagę węgiel jako paliwo opałowe. Dodatkowo przemawia za tym miejsce twojego zamieszkania, w południowej części kraju węgiel jest tańszym paliwem. Przed podjęciem decyzji co do rodzaju paliwa powstrzymuje cię jeszcze jedna bardzo ważna kwestia: jesteś w posiadaniu prywatnego lasu lub masz łatwy dostęp do drewna opałowego w atrakcyjnych cenach. To jednak żaden dylemat, współczesny rynek oferuje piece co, przeznaczone zarówno do spalania węgla kamiennego, jak i drewna opałowego.

http://www.poseidon-laziska.pl

Wiesz już, na jakie paliwo się decydujesz, więc jesteś o krok do przodu. W tej sytuacji pewnie powiesz: „wybór tego rodzaju pieców do co jest wciąż ogromny”. Racja, ale znacznie się zawęży, pod warunkiem, że określisz swoje upodobania i zapoznasz się z opiniami usatysfakcjonowanych klientów, zamieszczanymi na forach, w których odnajdziesz sprawdzonych i polecanych producentów.

Jeśli należysz do osób ceniących sobie uniwersalność, komfortowość użytkowania, powinieneś wybrać piec przeznaczony do spalania zarówno węgla kamiennego, jak i drewna opałowego. Jeśli stawiasz na pierwszym miejscu nowoczesność, powinieneś rozejrzeć się za piecem najnowszej konstrukcji, wielodobowym, w pełni zautomatyzowanym, w którym obsługa sprowadza się do minimum. Jeśli prawdziwy z ciebie ekolog i równorzędnie stawiasz potrzebę zadbania o ogrzanie domu i ochronę środowiska naturalnego, to idealnym rozwiązaniem będzie piec ekologiczny, posiadający odpowiedni certyfikat. Współczesne piece ekologiczne nie oznaczają urządzeń gorszej jakości, wręcz przeciwnie, są efektywne zarówno ekologicznie, jak i energetycznie.

Podjąłeś decyzję, ale nie możesz pozwolić sobie na zakup wybranego pieca do co, ponieważ jego cena znacznie przekracza twój budżet, nadszarpnięty przedzimowymi remontami, równie ważnymi jak zakup pieca? To dziś żaden problem. Wystarczy, że skorzystasz z oferty sklepów z możliwością rozłożenia kwoty na raty.

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *