Inauguracja sezonu w Teatrze Małym 2020/2021

Pierwsze dni września to w tradycji teatralnej początek nowego sezonu artystycznego. Ten miniony, był chyba najdziwniejszym i najbardziej nieprzewidywalnym sezonem jaki współczesnym teatromanom dane było przeżyć.

https://teatrmaly.tychy.pl/

Dla Teatru Małego w Tychach, pomimo konieczności zmiany kanału komunikacji z widzem, były to miesiące wytężonej pracy nad produkcjami online. Do dziś możecie Państwo czerpać z jej owoców, sięgając między innymi po słuchowiska zrealizowane na podstawie twórczości klasyków słowa – Osieckiej, Kofty, Przybory, czy przygotowany specjalnie z myślą o internetowym widzu spektakl pt. „Iluzje” Iwana Wyrypajewa, z gościnnym udziałem Marty Ścisłowicz, Katarzyny Herman i Bronisława Wrocławskiego. Wypracowane w tym czasie narzędzia pozostaną z nami już na stałe, z niecierpliwością czekamy jednak na spotkanie z widzem w tradycyjnej formule. I choć u progu sezonu artystycznego 2020/2021 wciąż mamy wiele niepewności co do możliwości realizacji naszej oferty programowej w kolejnych miesiącach, to zespół Teatru Małego z utęsknieniem czeka na Państwa obecność na naszej widowni, a zaproponowany repertuar, mamy nadzieję spełni Państwa oczekiwania i zaspokoi głód kontaktu z artystą na scenie.

https://teatrmaly.tychy.pl/

Na inaugurację nowego sezonu przygotowaliśmy dla Państwa „Metodę” z warszawskiego Teatru Polonia – sztukę o tym, jak dalece zabrnąć może człowiek w kolejne kłamstwa i upokorzenia, by osiągnąć upragniony cel. Gdy na początku roku rozmawialiśmy o sprowadzeniu tego przedstawienia do Tychów, nie przypuszczaliśmy, jak bardzo stanie się ono aktualna w kolejnych miesiącach.
Dzieci to dla Teatru widzowie szczególni. Dziecko rozpozna każdy fałsz na scenie, jest widzem najbardziej wymagającym. Dlatego chcemy naszym najmłodszym odbiorcom, pokazywać przedstawienia wprowadzające Ich w magię Teatru, zbudowaną między innymi na barwnych postaciach i mistrzowskiej animacji przedmiotu. Wszystko to z całą pewnością zawiera w sobie „Władca skarpetek” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Małych koneserów sztuki scenicznej nie może wtedy zabraknąć na naszej widowni.

https://teatrmaly.tychy.pl/

W kolejnych tygodniach zaplanowane są spektakle i koncerty w wykonaniu między innymi: Wojciecha Pszoniaka, Mariana Opani, Wojciecha Malajkata, Piotra Machalicy, Mikołaja Grabowskiego, Hanny Banaszak, Soni Bohosiewicz, Jadwigi Jankowskiej Cieślak i Jana Peszka. Mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się wraz z Państwem, obecnością na tyskiej scenie tych wyjątkowych artystów. Jednak bez względu na sytuację, Teatr Mały w Tychach będzie docierał do Państwa z ofertę artystyczną tymi drogami, jakie będą dostępne. Tak więc do zobaczenia w Teatrze! Bez względu na to, gdzie dane nam będzie umiejscowić scenę, a gdzie Państwu znaleźć miejsce na widowni.

Paweł Drzewiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *