Kropla drąży skałę

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych i potrzebujących na masaż do nowo otwartego Gabinetu Masażu „RAFA” w Mikołowie przy ul. Bandurskiego 5. Masaż w Gabinecie Masażu „RAFA” jest delikatny, subtelny, stopniowo przygotowuje tkanki na mocniejsze chwyty. Polecany jest pacjentom z różnymi schorzeniami, znerwicowanym, a także jako uzupełnienie profilaktyki antystarzeniowej.

Masażysta znając potrzeby pacjenta oraz swoje predyspozycje, wiedzę i umiejętności, przygotuje mięśnie delikatnymi głaskaniami i rozcieraniami. Następnie wprowadzi techniki głębokie oraz ugniatania, oklepywania i wibracje, a zakończy wyciszeniem układu nerwowego. Może w trakcie masażu stosować chwyty, które będą działać leczniczo na układ ruchu. Bardzo istotne jest jednak, aby nie istniały przeciwwskazania do wykonania masażu leczniczego. Dlatego przed wizytą w gabinecie, należy porozmawiać z lekarzem prowadzącym, który powie czy możliwy jest taki zabieg.

Do masaży leczniczych wymagane jest zaświadczenie od lekarza, a przy jego braku możliwy jest masaż relaksacyjny lub kosmetyczny. Podstawowymi przeciwwskazaniami są: gorączka, miesiączka, ostre i podostre stany zapalne, choroby zakaźne, stany ropne skóry, brak ciągłości skóry, świerzb, nowotwory w trakcie leczenia itd.
Należy jednak pamiętać, że w wielu sytuacjach możliwe jest wykonanie masażu, nawet przy tak poważnych chorobach jak udar, zawał, miażdżyca, wszczepiony rozrusznik, astma, nowotwory po zakończeniu leczenia, Parkinson, SM itd.

Taki masaż nie jest może spektakularny, ale przynosi pacjentowi wiele dobrego, działa odżywczo, dotlenia tkanki, usuwa produkty przemiany materii, regeneruje, rozluźnia lub pobudza, łagodzi ból i na jakiś czas hamuje nawrót dolegliwości. Czasem pacjenci pytają dlaczego masaż nie jest bardziej energiczny lub silniejszy. Masażysta pracuje przede wszystkim na mięśniach pacjenta, ale także na ścięgnach, więzadłach i powięziach. Odpowiednio rozgrzewane tkanki i narastający nacisk pozwalają bezboleśnie rozciągnąć przykurczone mięśnie. W niektórych jednak sytuacjach nie wskazany jest gwałtowny wzrost ciepłoty masowanego miejsca, ponieważ zmiany chorobowe np. w układzie naczyniowym nie pozwalają na takie działanie. Tak jest w przypadku miażdżycy i zakrzepowo-zarostowym zapaleniu żył. W innych schorzeniach jak astma, pamiętać należy o przyjęciu leków przed masażem.

Po przebytym zawale serca i przy astmie nie wolno wykonywać wibracji w rejonie mostka, bo spłyca oddech. Zbyt silnych chwytów nie wolno stosować przy osteoporozie, aby nie doszło do pękniecia kosci. Nie wolno oklepywać w okolicy nerek, kręgosłupa oraz na wystających kosciach.
Ale… …masować można, tylko trzeba wiedzieć jak.
Podczas pierwszej wizyty należy zarezerwować sobie około pół godziny więcej aby wypełnić wywiad epidemiologiczny, wywiad medyczny, zgody, oświadczenia i rodo.
Potem pomiar temperatury i rozmowa z masażystą, który na podstawie wywiadu oceni stan zdrowia pacjenta i wybierze indywidualny schemat działania.
Następnie dokona wzrokowej i palpacyjnej oceny stanu skóry i głębszych tkanek. Bardzo ważne jest też informowanie masażysty o bólu, jeśli pojawi się w trakcie masażu. Pozwoli to na modyfikację chwytów i uniknięcie dyskomfortu pacjenta.
Teraz już tylko zdjęcie odzieży i można kłaść się na kozetkę.
Pamiętajmy, żeby robić to tylko i wyłącznie w obecności masażysty.
Masaż trwa około 30 minut, w zależności od potrzeb pacjenta. Słychać relaksującą muzykę, można skorzystać z bogactwa ziół zawartych w olejkach ks. Kneipp’a. Nie krępujmy się, masażysta to też człowiek i nic co ludzkie nie jest mu obce.

W Gabinecie Masażu „RAFA” stosuje się ręczniki i podkłady jednorazowe, są dozowniki z płynami do mycia i dezynfekcji oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu pacjent musi zdezynfekować ręce, mieć maseczkę oraz… pozytywne nastawienie. Reszta w rękach masażysty, który będzie „drążyć Tę skałę”:).
Artykuł partnera

Gabinet Masażu „Rafa” Aleksandra Kubina
Mikołów , ul. Ks.Bp Bandurskiego 5
Tel. 530 701 290
Fb/GabinetMasazuRafa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *