Najmodniejsze wnętrze łazienki

Bogata oferta producentów ceramiki, glazury i terakoty łazienkowej może przyprawić o zawrót głowy. Przeważają proste formy, choć nie brakuje również wymyślnych form i kształtów, nie raz bardzo ekstrawaganckich i wysublimowanych.

https://lazienkipuchalka.com/

Rządzi więc geometria, płaskie kształty, wyraziste krawędzie, koła, kwadraty prostokąty. To najważniejsze wyznaczniki najmodniejszych w sezonie trendów. Mają je umywalki, wanny, brodziki, bidety, miski sedesowe. Widoczne są one również we wzornictwie płytek ceramicznych przeznaczonych na ściany i podłogi łazienek.

https://lazienkipuchalka.com/


Bardzo ważną funkcję w wystroju łazienki pełni umywalka, która staje się punktem centralnym całej aranżacji. Modne są umywalki wpuszczane w blat, albo te, które są postawione bezpośrednio na blacie. Blaty są dziś dostępne z takich materiałów jak szkło hartowane, drewno, marmur, stal czy konglomerat. Takie połączenie ceramiki z tworzywem nadaje łazience niebanalnego, oryginalnego charakteru.

https://lazienkipuchalka.com/


Jeśli chodzi o miski sedesowe to obecnie najczęściej są one podwieszane, a mocuje się je na specjalnych stelażach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, bowiem pod miską łatwo można sprzątnąć zbierający się tam bród, podczas gdy przy stojącej misce sedesowej w miejscu jej styku z podłogą gromadzi się bród – kłopotliwy do usunięcia. Stelaż mocuje się na ścianie o odpowiedniej wytrzymałości, gdyż będzie ona musiała utrzymać ciężar nie tylko całej konstrukcji, ale i osoby korzystającej z WC. Mocuje się go do podłogi i ściany, lub tylko do podłogi. Dzięki temu możliwe jest ukrycie szpecących wnętrze łazienki rur doprowadzających wodę do spłukiwania.

https://lazienkipuchalka.com/


Jako że łazienka w obecnych trendach nabiera charakteru prawdziwego salonu kąpielowego często spotyka się już w niej wanny z hydromasażem. Dziś większość z nas pragnie mieć swoje własne małe SPA w domu i naprawdę wiele osób decyduje się na kupno wanny z hydromasażem.
Meble łazienkowe najczęściej ograniczają się do szafki pod umywalkowej, co jest wynikiem dążenia do prostoty i minimalizmu. Szafka może skryć wszystko, co potrzebne w łazience zostawiając w niej wolną przestrzeń.
Elementem współtworzącym nastrój łazienki są lustra i oświetlenie. Dzięki nim aranżacja wnętrza nabiera szczególnego charakteru, o czym należy pamiętać urządzając łazienkę.

https://lazienkipuchalka.com/

Łazienki Puchałka
Pszczyna ul. Piastowska 28
Tel 32 210 35 15
www.lazienkipuchalka.com
fb/Puchałka-Łazienki

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *