Spotkajmy się w Teatrze!

Wojciech Pszoniak, Marian Opania, Jan Peszek czy Sonia Bohosiewicz to artyści, których już niebawem będziemy mogli zobaczyć na deskach Teatru Małego w Tychach. Po długiej przerwie Teatr wraca do bezpośredniego kontaktu z widzem i na stałe wprowadza do repertuaru nowe produkcje online.

Miniony sezon był najdziwniejszym i najbardziej nieprzewidywalnym sezonem, jaki współczesnym teatromanom dane było przeżyć. Dla Teatru Małego w Tychach, pomimo konieczności zmiany kanału komunikacji z widzem, były to miesiące wytężonej pracy nad produkcjami online. Powstały m.in. słuchowiska Osieckiej, Kofty, Przybory oraz spektakl. „Iluzje” Iwana Wyrypajewa, z gościnnym udziałem Marty Ścisłowicz, Katarzyny Herman i Bronisława Wrocławskiego.

Jak zapewnia Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego w Tychach: „wypracowane w tym czasie narzędzia pozostaną z nami już na stałe, z niecierpliwością czekamy jednak na spotkanie z widzem w tradycyjnej formule. I choć u progu sezonu artystycznego 2020/2021 wciąż mamy wiele niepewności, to zespół Teatru Małego z utęsknieniem czeka na Państwa obecność na naszej widowni”.

Teatr rozpoczyna sezon spektaklem „Metoda” warszawskiego Teatru Polonia – sztuką o tym, jak dalece zabrnąć może człowiek w kolejne kłamstwa i upokorzenia, by osiągnąć upragniony cel. „Gdy na początku roku rozmawialiśmy o sprowadzeniu tego przedstawienia do Tychów, nie przypuszczaliśmy, jak bardzo stanie się ono aktualne w kolejnych miesiącach” – przyznaje Drzewiecki.

Teatr zaplanował również przestrzeń dla najmłodszych widzów, bo jak twierdzi dyrektor Teatru: „dziecko jest widzem najbardziej wymagającym. Dlatego chcemy naszym najmłodszym odbiorcom, pokazywać przedstawienia wprowadzające Ich w magię Teatru, zbudowaną między innymi na barwnych postaciach i mistrzowskiej animacji przedmiotu. Wszystko to z całą pewnością zawiera w sobie „Władca skarpetek” z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Małych koneserów sztuki scenicznej nie może wtedy zabraknąć na naszej widowni”. Na deskach Teatru Małego zagoszczą m.in.: Wojciech Pszoniak, Marian Opania, Maria Seweryn, Wojciech Malajkat, Piotr Machalica, Mikołaj Grabowski, Hanna Banaszak, Sonia Bohosiewicz, Jadwiga Jankowska Cieślak i Jan Peszek.
„Mamy nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się wraz z widzami, obecnością na tyskiej scenie tych wyjątkowych artystów. Jednak bez względu na sytuację, Teatr Mały w Tychach będzie docierał do odbiorców z ofertę artystyczną tymi drogami, jakie będą dostępne” – zapewnia Paweł Drzewiecki. Tak więc do zobaczenia w Teatrze!
Artykuł Partnera

Paweł Drzewiecki- dyrektor Teatru Małego w Tychach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *