Witaj szkoło! 1 września początkiem roku szkolnego 2020/2021

Ponad 13 900 tyskich uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. Tyskie szkoły rozpoczynają funkcjonowanie w tradycyjnej, stacjonarnej formie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

W 23 szkołach podstawowych naukę rozpocznie 9500 uczniów (w tym ok. 1250 uczniów rozpocznie edukację szkolną jako pierwszoklasiści). Do 4 działających w mieście Liceów Ogólnokształcących pójdzie 1 932   uczniów  (do klasy I – 431), a do 6 Techników – 1 940 uczniów (I kl. – 425). 502 uczniów rozpocznie naukę w szkołach branżowych I st. (w tym w 147 uczniów w kl. I), a 48 uczniów w Specjalnej Szkole Przysposabiającej do Pracy .

Dyrektorzy szkół i nauczyciele przygotowali placówki, zapewniając środki bezpieczeństwa i rozwiązania organizacyjne, dzięki którym uczniowie będą mogli bezpiecznie wrócić do stacjonarnej nauki.

Żadna ze szkół nie otrzymała do tej pory opinii pozytywnej sanepid-u w sprawie wdrożenia innych form nauczania np. mieszanego: stacjonarne i zdalne. Wg stanowiska MEN i GIS takie opinie będą podejmowane w przypadkach uzasadnionych pojawieniem się w szkole zakażeń.

Źródło:UMTychy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *