Dekoracje nagrobków,niepowtarzalne kompozycje na cmentarz.

Zbliża się Święto Zmarłych odwiedzanie grobów to element naszej tradycji, który – z różną częstotliwością – kultywujemy. Odwiedzając groby i zapalając znicze, wspominamy naszych zmarłych, oddajemy im hołd i modlimy się w ich wstawiennictwie.

https://www.facebook.com/BuFuFactory/

Cmentarze zawsze najpiękniej wyglądają na początku listopada. W ciągu całego roku odwiedzane są sporadycznie. Swoim bliskim znicze zapalają głównie osoby, które nie mogą pogodzić się z ich odejściem. Dopiero kiedy nadchodzi Święto Zmarłych, wszyscy ruszają na cmentarze oraz w miejsca upamiętniające ważne dla nich wydarzenia. Wówczas niezależnie od pory dnia, cmentarze zdobią znicze, dające niesamowitą, świąteczną poświatę, a wszędzie czuć zapach topiącego się wosku. W tym okresie ludzie patrzą na siebie życzliwiej, pomagają przy sprzątaniu liści i czyszczeniu grobów.

Przed bramami cmentarza piętrzą się stoiska ze zniczami, wieńcami, a nawet wyrobami cukierniczymi. Ceny wszystkich sprzedawanych w tym miejscu artykułów sięgają granic absurdu, ale i tak chętni zazwyczaj się znajdują. Warto się pokusić o wcześniejszy zakup potrzebnych ozdób na nagrobki naszych bliskich. Można też na cmentarz wybrać się kilka dni wcześniej lub później, by uniknąć tłumu.

F.H.U. ,,BU-FU”
Tychy ul. Sadowa 3
Tel. 501-477-659
http://www.bu-fu.com.pl/
fb/BuFuFactory

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *