Jak dobrać płaszcz do sylwetki?

Płaszcz jest nieodłącznym elementem jesiennych i zimowych stylizacji. Dobrze dobrany do sylwetki, może sprawić, ze będziemy wyglądać elegancko i zawsze efektownie. Właściwy dobór płaszcza to nie tylko podjęcie decyzji co do ulubionego kroju i koloru.

Warto jest zastanowić się, w którym będziemy wyglądać najlepiej. Może się okazać, ze najbardziej pasuje do nas taki model, na który dotychczas nie zwracałyśmy uwagi.

Poszukując idealnego płaszcza musimy przede wszystkim barć pod uwagę parametry naszej sylwetki. To jak jesteśmy wysokie i jakie są proporcje ciała, determinować będzie wybór płaszcza. Na co w takim razie należy zwrócić uwagę?

Dobieramy płaszcz

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze to, że nie każdy płaszcz będzie wyglądał równie efektownie na osobach wysokich i niskich. Modele do kolan i przed kolano, są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla osób niższych, ponieważ nie będą dodatkowo skracać sylwetki. Osoby wyższe mogą sobie pozwolić na dłuższy model, sięgający poniżej kolana. Musimy także zwrócić uwagę na biodra. Posiadaczki szerszych bioder, powinny unikać dopasowanych modeli. Warto jednak wówczas wybrać wyższe buty, które wysmuklą sylwetkę.

Między klasyką a ostatnim krzykiem mody

Niektóre modele płaszczy są modele od lat i wygląda na to, ze nic się pod tym względem nie zmieni Chodzi tu oczywiście o klasyczne płaszcze z kołnierzem, dopasowane w talii i przylegające do ciała. Od lat niezwykle popularnym płaszczem jest właśnie wełniana dyplomatka, w kolorze beżowym. Możemy także postawić na klasykę, zabarwioną nutką nowoczesności. Klasyczne kroje płaszczy są wzbogacane np. elementami militarnymi w postaci pagonów czy pasów w talii, a także łączą różne materiały.

Dobrze dobrany płaszcz to element garderoby, który może nam służyć przez wiele lat. Jeśli zdecydujemy się na model klasyczny, możemy mieć pewność, ze będzie modny przez wiele sezonów. Dzięki płaszczom możemy ładnie podkreślić walory sylwetki lub ukryć jej mankamenty.

Sklep Betina odzież dla puszystych pań.
Tychy, ul. Kościuszki 48
697 696 951
fb/Betina odzież dla pań puszystych Tychy

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *