Jak zostać opiekunką w Niemczech?

Zapotrzebowanie na profesjonalnych opiekunów seniora za Odrą wciąż wzrasta. Większe są jednak również wymogi wobec pań przybywających tam z naszego kraju.

https://horyzont-opieka.pl/

Przede wszystkim poszukiwane są kobiety z mniej lub z większą komunikatywną znajomością języka niemieckiego (względnie angielskiego) i stosownymi kwalifikacjami. Umiejętności są weryfikowane już na etapie rozmowy z polskim pośrednikiem – pracodawcy coraz częściej chcą bowiem uniknąć ewentualnych, przykrych niespodzianek na miejscu. Profesjonalne pośrednictwa wyrosły nad Wisłą w 2011 roku. Wtedy to zniesiono na niemieckim rynku pracy ograniczenia dla obywateli nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, które przystąpiły do wspólnoty siedem lat wcześniej.

https://horyzont-opieka.pl/

Dzięki temu łatwiej o legalną umowę, która gwarantuje opłacanie składek ubezpieczeniowych i uniknięcie ryzyka zwolnienia z dnia na dzień. Zarobki na rękę nie powalają jednak z nóg, kształtując się na poziomie około 1 tysiąca euro miesięcznie. Polscy pośrednicy, oferując pracę jako pomoc domowa, lub wsparcie opiekuna (bo zawód opiekuna osoby starszej jest oficjalnie zarezerwowany dla profesjonalistów, którzy ukończyli kilkuletnią niemiecką szkołę), kierują się kilkoma kryteriami.

https://horyzont-opieka.pl/

Kandydatka przede wszystkim musi swobodnie posługiwać się językiem obcym, posiadać doświadczenie w opiece nad obłożnie chorymi a samemu wyróżniać się dobrym zdrowiem. Preferowane są pielęgniarki z długim stażem, rehabilitantki, panie po kursach na opiekunkę seniora, lub choćby z dyplomem ukończeniu kursu Polskiego Czerwonego Krzyża.

https://horyzont-opieka.pl/

Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące procesów rekrutacyjnych i warunków zatrudnienia w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, przejrzyj stronę jednego z polskich pośredników https://horyzont-opieka.pl/

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *