Zmęczone oczy jak z tym walczyć?

Problem zmęczonych, podrażnionych oczu dotyka coraz większy procent naszej populacji. Zwłaszcza osoby pracujące przy komputerze często uskarżają się na problemy przesuszonych i bolących oczu.

Stanowczo nie powinniśmy lekceważyć objawów, które mogą świadczyć o złym stanie naszego wzroku. Początkowo niewielki dyskomfort spowodowany przesuszeniem oczu może się bowiem przekształcić w niezwykle poważne dolegliwości. Pamiętajmy, że wzrok jest niezwykle cennym i jednocześnie bardzo delikatnym zmysłem. Powinniśmy więc dokładać wszelkich starań, by stan naszych oczu był zawsze jak najlepszy. Niestety wielu spośród nas nie może ograniczyć ilości czasu spędzanego przed komputerem lub wyeliminować innych czynników niekorzystnie wpływających na stan naszego wzroku. W takiej sytuacji warto byśmy starali się wprowadzić kilka prostych nawyków, które pozwolą naszym oczom dłużej zachować dobrą kondycję.

Zadbajmy o prawidłową dietę. Jeśli postaramy się o dostarczenie naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych składników pokarmowych, to znacznie łatwiej będzie mu prawidłowo funkcjonować. W trosce o stan naszego wzroku, pamiętajmy szczególnie o tym, by zadbać o odpowiednią ilość witaminy A. Jest to składnik odżywczy, posiadający silne cechy antyoksydantu. Pomaga on zwalczać wolne rodniki, które mogą negatywnie wpływać na nasz wzrok. Innymi witaminami, które również mają wpływ na stan naszego wzroku są witamina C i E. Najlepiej, gdy skomponujemy tak naszą dietę, by udało się nam w pełni zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na niezbędne składniki odżywcze. Jeśli jednak obawiamy się, że nasza dieta nie jest idealna, to możemy zdecydować się na zażywanie suplementów.

Nawilżanie oczu kroplami, to kolejny ważny element wpływający na nasze oczy. Jeśli czujemy, że nasz wzrok nie funkcjonuje prawidłowo, odczuwamy dyskomfort, ból lub suchość oka, powinniśmy zacząć stosować krople do oczu. Pamiętajmy jednak, że nieodpowiednio dobrane preparaty mogą wprowadzić więcej szkód niż pożytku. W związku z tym decyzja o rozpoczęciu stosowania kropli zawsze powinna być poprzedzona wizytą u okulisty.

Nasze oczy potrzebują również odpowiednio długiego odpoczynku. Tylko dzięki niemu będą w stanie w pełni zregenerować się po całym dniu intensywnej pracy. Pozwólmy sobie na chwilę odprężenia. Bardzo przydatnym produktem jest kompres chłodzący. Kojące okłady, które wykonamy przy jego użyciu, sprawią, że nasze oczy znacznie szybciej przestaną być podrażnione. Podobny efekt możemy uzyskać stosując tradycyjne domowe sposoby, takie jak okłady z torebek herbaty. Kompres chłodzący jest jednak znacznie łatwiejszy w użyciu, bardziej higieniczny i estetyczny. Niezależnie jednak od wybranych konkretnych sposobów walki ze zmęczeniem oczu, najważniejsze byśmy nie lekceważyli niepokojących dolegliwości i w sposób odpowiedzialny dbali o nasz wzrok.

Foto-Optyka
Tychy ul. Biblioteczna 28
Tel. 32 227 26 13
Fb/Foto-Optyka-Optyk

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *