Jak umiejętnie dopasować ubranie do figury XXL? cz. 2

Rodzaje sylwetek i rady dotyczące odpowiedniej garderoby. Już w baroku dało się zauważyć jak cenione jest kobiece ciało o rubensowskich kształtach. Czy wiesz jak dobrać krój ubrań i co wybierać spośród tysięcy wieszaków aby uwydatnić swoje zalety? Poniżej postaramy opisać się kolejno najpopularniejsze rodzaje sylwetek i rady dotyczące odpowiedniej garderoby.

JABŁKO

W tej kategorii znajdą się Panie ze zrównoważoną górną i dolną częścią ciała, jednak z brakiem zaznaczonego wcięcia w talii, ze względu na rodzaj sylwetki przy której nadmiar odkłada się na brzuchu. Jabłka powinny skupić się na tym co mają najlepsze – nogi.  Zgrabne i chude nogi warte są eksponowania.

W tym wypadku możemy pozwolić sobie na krótkie kroje sukienek, spódnic czy spodenek. Największym problemem dla Pań o tym typie sylwetki jest dobór długich spodni, które zazwyczaj gdy ładnie leżą na nogach, w brzuszku nie chcą się dopinać. W takim wypadku warto wybierać modele o prostym kroju, lub specjalnie krojone na Panie z brzuszkiem.

Jeżeli chodzi o górę, gdy masz duży biust wybieraj modele odcinane pod biustem. Luźne i proste modele będą pasować do Pań o mniejszym dekolcie. Twoim kompanem jest dekolt w kształcie litery V.

Kurtki, żakiety, płaszcze – najlepiej sprawdzą się proste modele, nie mające zaznaczenia w talii, chociażby drobnym paskiem. Starajmy się przy wyborze okryć wierzchnich nie wybierać modeli zakrywających nasz wielki atut jakim są nogi. Najlepszym rozwianiem będą modele nie dłuższe niż do bioder.

KIELICH

Sylwetka o rozbudowanej górnej części ciała kobiecego. Szerokie ramiona i barki w przeciwstawnym wąskim dole. Zasadami którymi będziemy się kierować w tym typie sylwetki są podobne do gruszki, z tym że musimy zrobić przewrót. Wybierajmy górę o ciemniejszych barwach, natomiast dół o jaśniejszych.

Wąskie biodra, szczupłe uda pozwolą Ci na noszenie praktycznie każdego rodzaju spodni czy spódnic. W dolnych częściach pozwolić możesz sobie na dużą ilość ozdób i aplikacji.

Jeżeli Twoje proporcje nie są ekstremalnie zaburzone tzn. ramiona nie są zbyt uwydatnione, możesz odpuścić sobie silne starania o wyrównanie proporcji – szersze ramiona sprawią iż będziesz wyglądać na szczuplejszą i wyższą niż w rzeczywistości jesteś.

Jeżeli wielkość górnej partii to Twój problem staraj się wybierać rzeczy dopasowane, wyprofilowane i podkreślającymi talię. Dobrym rozwiązaniem jest długa biżuteria czy też luźno zawiązany szal, który optycznie wyszczupli i wydłuży górne partie ciała. Dekolt pasujący do Twojej sylwetki to półokrągły lub w serek. Zapamiętaj zasadę, im dłuższe i szersze będą sukienka, spódnica czy tunika tym węższe staną się Twoje ramiona.

Tychy, ul. Kościuszki 48
697 696 951
beata732@vp.pl
facebook/Betina odzież dla pań puszystych Tychy

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *