Jak wybierać poduszki dekoracyjne do swojego wnętrza?

Doskonała poduszka potrafi sprawić, że wnętrze stanie się spójne, harmonijne i komfortowe. Jednak wybór odpowiednich poduszek dekoracyjnych nie jest takim łatwym zadaniem, jakby mogło się z pozoru wydawać! Wybierz źle, a cała misterna aranżacja salonu czy sypialni straci swój urok.

https://www.facebook.com/PoduszeczkiuJuleczki/

Nawet jeśli wybierzesz właściwie, musisz wiedzieć, że zbyt duża ich ilość zaburzy harmonię wnętrza, a zbyt mała – zginie pośród innych elementów wystroju… Jak widzisz, wybór, zakup i układanie poduszek dekoracyjnych, może przysporzyć wielu problemów. Na szczęście poniżej znajdziesz 6 pomocnych wskazówek, które ułatwią dokonanie najlepszego wyboru.

1. Nie bój się miszmaszu wzorów. Oko ludzkie lubi różnorodność. Mieszanie kilku poduszek przedstawiających różne wzory jest teraz bardzo trendy i dodatkowo potrafi w oka mgnieniu ożywić nawet najbardziej stonowaną aranżację. Jeżeli optujesz za wyraźnymi, graficznymi wzorami, to pośród nich ułóż kilka poduszek z delikatniejszymi nadrukami, aby stonować nieco swoją kompozycję.

2. Wybieraj duże nadruki, które bazują na neutralnych barwach. Przykładem mogą być doskonałe grafiki Thomasa Paula, które przedstawiają m.in. morskie stwory w neutralnych, czarno-biało-kremowych kolorach. Takie wyraziste i odważne nadruki doskonale prezentują się w stonowanej oprawie kolorystycznej. Będą też interesującym dodatkiem do gładkich mebli wypoczynkowych.

3. Wybieraj poduszki ze zróżnicowaną teksturą. Przed wyborem poduszek dekoracyjnych, zbadaj teksturę swoich mebli. Przykładowo, jeśli twoja sofa wykonana jest z gładkiej skóry, dla kontrastu połóż na niej miękkie, aksamitne poduszki, albo te wykonane ze zgrzebnego lnu. Na miękkiej kanapie ułóż poduszki uszyte z gładkiej bawełny z połyskiem. Detale typu: hafty, aplikacje, frędzle itp. także dostarczają ciekawej tekstury.

4. Zadbaj o wysoką jakość swoich poduszek. Nie ma nic gorszego niż powyciągana i wymemłana poduszka na sofie. Zanim kupisz poszewkę dekoracyjną sprawdź z jakiego materiału ją wykonano, a jeśli ma już wypełnienie, sprawdź również jego skład. Zadbaj o właściwą pielęgnację. Poduszki w ciemnych kolorach układaj z dala od najbardziej nasłonecznionego okna, ponieważ mogą wyblaknąć.

5. Poznaj swoje limity. Mówi się, że od nadmiaru głowa nie boli... Faktycznie od zbyt dużej ilości poduszek głowa nie rozboli, ale ucierpieć może aranżacja naszego wnętrza. Dużo poduszek będzie wyglądało świetnie na długiej kanapie, lecz na większości mebli wypoczynkowych wystarczą 2-3 poduszki dekoracyjne w wyrazistych kolorach, wzorach i fakturach. Jeśli przez nadmierną ilość poduszek masz problemy z siadaniem na kanapie lub fotelu, to czas pozbyć się kilku z nich.

6. Zaufaj swojemu zmysłowi… dekoratorskiemu. Może to i oczywiste, ale wybierając poduszki warto zaufać sobie i popuścić wodze fantazji. W porównaniu z innymi, większymi elementami wystroju, takimi jak meble, poduszki są dużo tańsze. Dlatego gdy już nam się znudzą, zawsze możemy uzupełnić je o kilka nowych, w kontrastującym kolorze i wzorze, albo całkowicie wymienić. W końcu wnętrza, w których mieszkasz mają przede wszystkim odzwierciedlać twoją osobowość a takie akcesoria jak poduszki dekoracyjne są doskonałym sposobem na ich spersonalizowanie.

Tychy, ul. Kościuszki 44
FB/PoduszeczkiuJuleczki
Instagram/Poduszeczki u Juleczki

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *