PrimoBox – gotowe rozwiązanie od AFRISO

Podczas budowy domu staniemy przed decyzją wyboru kształtu i wyposażenia kotłowni. Tylko prawidłowo wykonana i zaprojektowana kotłownia będzie gwarancją bezpieczeństwa i komfortu dla wszystkich domowników. Jak w takim razie skonstruować efektywną, nowoczesną kotłownię? Jakie rozwiązanie posłuży przed lata i zapobiegnie niespodziewanym wydatkom na naprawy awarii? Czy są urządzenia, które oprócz wydajnej pracy dobrze wpasują się w wystrój wnętrza?

Na konkretny system grzewczy w naszym nowym domu musimy zdecydować się jak najszybciej. Wcześniej warto rozważyć wszystkie opcje. Decyzja, jaką podejmiemy, bez wątpienia wpłynie na ogólne koszty budowy i wyposażenia domu. Pamiętajmy o czynnikach zewnętrznych – chociażby o tym, czy teren w sąsiedztwie naszej inwestycji uzbrojony jest w linię przesyłową gazu. Nie można zapomnieć o tym, że w zależności od sposobu ogrzewania, który chcemy zastosować, takie parametry jak: powierzchnia, wyposażenie czy umiejscowienie kotłowni w projekcie domu będą się od siebie różnić.

Obecne kotłownie są zupełnie inne od tych, które znamy z przeszłości. Trendy rynkowe pokazują, że klienci odchodzą od niespecjalnie funkcjonalnych, za dużych pomieszczeń na rzecz zdecydowanie bardziej kompaktowych, które dodatkowo mogą służyć innym celom – na przykład jako pralnia lub miejsce na wózki dziecięce. Jakiego rodzaju kotłowni oczekuje inwestor? Czym interesuje się szczególnie podczas projektowania kotłowni? Ważnym czynnikiem jest przestrzeń. Według badań przeprowadzonych na grupie inwestorów, którzy zbudowali dom w ostatnich kilku latach aż 70% z nich stwierdziło po pewnym czasie, że mogli lepiej wykorzystać miejsce w swoich kotłowniach, by mogły one znaleźć także inne zastosowanie. Oczywiście kotłownia jest sercem systemu ogrzewania centralnego. Stąd w większości przypadków umiejscowiona jest na parterze, nierzadko przylegając do garażu. Istotne jest wobec tego, by pomieszczenie nie zajmowało zbyt wiele miejsca – każdy metr kwadratowy kotłowni mniej to jednocześnie oszczędność dla inwestora i powiększenie powierzchni użytkowej, która przyda się do innych rzeczy.

Na pewno w domach znajomych zwróciliście uwagę na pralki, które zajmowały miejsca w łazienkach albo wózki dziecięce, które blokowały przedpokój. Właśnie nowoczesna kotłownia powinna być miejscem, gdzie znajdzie się odpowiednia przestrzeń na takie rzeczy. Inwestorzy często wskazują na prostotę rozwiązań technicznych, żeby elementy w ich kotłowni nie były zbyt skomplikowane – ma to również spore znaczenie dla instalatora, który montuje takie urządzenia. Można to zobrazować na przykładzie komputera stacjonarnego. Znacznie wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem jest zakup już złożonego urządzenia, zamiast mozolne kompletowanie zestawu krok po kroku, część po części. Identycznie sprawa wygląda w kotłowniach. Dużą oszczędnością czasu będzie instalacja gotowego, prefabrykowanego rozwiązania.

Warto wobec tego zwrócić uwagę na urządzenia, które charakteryzują się możliwością bezproblemowego i szybkiego montażu w kotłowni, jednocześnie stuprocentowo odpowiadając na nasze oczekiwania. Wielu inwestorów przykłada wagę do estetyki wykonania całej instalacji – przecież kotłownia zostanie integralną częścią domu, dlatego nie może funkcjonować jako zamknięte, odseparowane od reszty pokoi pomieszczenie. Przynajmniej w pewnym stopniu powinna wpasować się w wystrój otoczenia.

Coraz częściej można spotkać kotłownie wyłożone kafelkami na ścianach i na podłodze, wykonane w taki sposób, by nie straszyły wszechobecną plątaniną rur i kabli. To duży atut, szczególnie pod kątem utrzymanie czystości, co z kolei ma spore znaczenie na przykład u domowników cierpiących na różne alergie. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem wyposażenia kotłowni i powyższe argumenty trafiają również do Was, dobrym rozwiązaniem będą urządzenia firmy AFRISO. Bardzo popularnymi rozwiązaniami AFRISO są zestawy hydrauliczne PrimoBox w szafkach – idealnie dopasowane do wymogów współczesnych kotłowni. Czym odznaczają się rozwiązania zastosowane w zestawach PrimoBox? Przede wszystkim odpowiadają na potrzeby tych inwestorów, którzy chcą oszczędzić jak najwięcej miejsca w swoich kotłowniach.

Zestawy hydrauliczne PrimoBox nie zajmują wiele miejsca i jednocześnie skutecznie zastępują skomplikowane instalacje ze sprzęgłami hydraulicznymi, układami mieszającymi, rozdzielaczami oraz wymiennikami. Innymi słowy, PrimoBox w jednej, kompaktowej szafce stanowi 80% niezbędnego wyposażenia kotłowni. Firma AFRISO wpasowała się w trendy rynkowe i nie zapomniała o estetyce wykonania zestawów PrimoBox. Wszystkie elementy hydrauliczne zostały umieszczone w zamkniętej konstrukcji szafki, dlatego nie mamy do czynienia z wiszącymi kablami lub „gołymi” częściami instalacji. Minimalistyczne, białe szafki PrimoBox pasują właściwie do każdego wystroju wnętrza. A cała kotłownia po zamontowaniu zestawów PrimoBox pozostaje schludna i elegancka, co z kolei sprawia, że utrzymanie jej w czystości jest o wiele łatwiejsze.

Wielu instalatorów potwierdzi, że zestawy PrimoBox odznaczają się niezawodnością. AFRISO przed wysyłką do klienta poddaje urządzenia wnikliwym testom szczelności, gwarantującym właściwe działanie. Warto zaznaczyć, że PrimoBox pochodzi w całości od jednego, doświadczonego producenta, stąd w razie wystąpienia problemów technicznych kwestie związane z serwisowaniem sprzętu stają się prostsze. Każdy zestaw PrimoBox objęty jest 36-cio miesięczną gwarancją. Urządzenia można zamontować na lub w ścianie. PrimoBox posiada elementy prefabrykowane i staje się gotowym rozwiązaniem, od razu przystosowanym do montażu. Jeżeli interesuje Was więcej informacji o zestawach PrimoBox – na stronie www.primo box.afriso.pl znajdziecie dodatkowe materiały i filmy o tych produktach. Zapraszamy!
Artykuł partnera

Łaziska Górne, ul. Ogrodowa 42a
32 224 35 00
laziska@poseidon.com.pl
www.poseidon-laziska.pl
facebook/Poseidon Łaziska

Mikołów, ul. Prusa 31
32 224 42 11
mikolow@poseidon.com.pl
www.liderlazienki.pl
facebook/liderlazienkipl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *