Rodzaje płyt do mebli

Płyty meblowe to niezbędny fragment konstrukcji naszych mebli. Jest to podstawa mebli, ich fundament – do którego w następnej kolejności będziemy musieli dodać akcesoria meblowe, jak np.: kółka, uchwyty, elementy łączeniowe czy światła meblowe.

Wśród płyt meblowych znaleźć można obszerny arsenał rozmaitych wzorów a także rozmaitych rodzajów, aby wszyscy mogli odnaleźć coś wyjątkowego na swój użytek.

Z uwagi na fakt, iż płyty meblowe są najważniejszym elementem umeblowania, należy rozpatrzyć precyzyjnie to, jakie spośród nich staną się właściwe na nasze potrzeby oraz spełnią wszystkie nasze wymogi. Pośród płyt do mebli znaleźć można m.in. wiórowe płyty surowe, płyty MDF i HDF, płyty wiórowe fornirowane bądź płyty laminowane.

Wiórowa płyta jest drzewnym, trójwarstwowym tworzywem, jakie posiada wyszlifowaną nawierzchnię. Stworzone są na skutek sprasowania cząsteczek drewna, stosując za łącznik wyjątkową żywicę. Wiórowa płyta nie zostaje porowata, jest odporna również na odrywanie się kawałków. Płyty HDF i MDF to są tworzywa drewnopodobne, które utworzone zostały w następstwie sprasowania drzewnych włókien w warunkach wysokiego ciśnienia oraz pod wysoką temperaturą.

Płyty te znakomicie ulegają cięciu i obróbce, na skutek swojej jednolitej struktury. Laminowane płyty meblowe – powstały one na podstawie płyty wiórowej surowej albo płyty MDF, które poddane zostały procesowi laminowania. Te płyty odróżniają się doskonałą jakością, bogatą kolorystyką, łatwo poddają się obróbce, posiadają dodatkowo szeroką paletę struktur oraz wymiarów. Te płyty są podstawowym materiałem służącym do wytwarzania mebli, na ogół stosowanym.
Żeby wykonać wyjątkowe meble, potrzebne są oprócz tego akcesoria meblowe najwyższej jakości, w modnych modelach. W taki sposób wyprodukowane meble z pewnością zadowolą wszelki styl dekoracyjny odbiorcy.

STOLDEX Sklep i Hurtownia Meblarska
Pszczyna ul. Bieruńska 44
tel. 32 210 63 71
www.stoldex.pl

Źródło:dobre-artykuły.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *