Czym wyróżnia się odzież plus size?

W ostatnich latach bardzo popularnym trendem jest projektowanie odzieży specjalnie z myślą o osobach, które noszą większe rozmiary. Oczywiście koncept znajdował się na rynku już od dłuższego czasu, jednak właśnie podejście do projektowania takiej odzieży bardzo się zmieniło w ostatnich latach.

Odzież dla puszystych – coraz bardziej popularna

Obecnie ponad połowa Polaków ma nadwagę – sprawia to, że popyt na odzież w większych rozmiarach jest coraz większy z każdym rokiem. A jeżeli pojawia się popyt, to jest też podaż. Większe marki odzieżowe, czyli tak zwane sieciówki już od dłuższego czasu mają specjalne działy przeznaczone ubraniom plus size. Jeżeli chodzi o odzież damską, to bez problemu można znaleźć tam:

  • Odzież codzienną
  • Sukienki
  • Bieliznę wyszczuplającą
  • Odzież wierzchnią.

Tak duży wybór pozwala ubrać się w odzież plus-size od stóp do głów i tym samym zwiększyć swój komfort oraz pewność siebie.
Dodatkowo, na rynku pojawiły się również marki, które skupiają się przede wszystkim właśnie na odzieży dla puszystych – ich projektanci całkowicie skupiają się na tym, aby odzież dostosować całkowicie do sylwetki osób plus-size – w ten sposób, aby pewne elementy eksponować, a inne ukryć.

Czym wyróżnia się odzież dla puszystych?

Taka odzież staje się coraz bardziej popularna, a dlaczego? – w większości przypadków odzież plus-size przystosowana jest idealnie do typu sylwetki, dlatego nie ma tutaj możliwości, aby bardziej puszyste kobiety miały problem ze zmieszczeniem się w kreację. Sprytnie umieszczone falbanki, bufiaste rękawy, czy delikatnie rozszerzający się materiał to tylko niektóre ze sztuczek, które używane są w takich ubraniach. Dodatkowo, stały się one popularne ze względu na to, że w ostatnich czasach, nadwaga nie jest powodem do wstydu, tak samo jak noszenie ubrań plus size.

Z tego powodu zniknęły u konsumentów jakiekolwiek obawy, a ich kupno przestało być krępujące. Również popularność sklepów z darmową dostawą i zwrotem wpłynęły świetnie na możliwość zakupienia takich ubrań – w końcu darmowy zwrot pozwala nam na przymierzenie i oddanie ubrania, jeżeli nie będzie nam pasować, bez ponoszenia żadnych kosztów.

Tychy, ul. Kościuszki 48
697 696 951
beata732@vp.pl
facebook/Betina odzież dla pań puszystych Tychy

źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *