Miękko, przytulnie i praktycznie

Poduszki duże, małe, jednokolorowe, patchworkowe, jedwabne, aksamitne, wszystkie łagodzą nieprzytulne wnętrza i dodają mu ciepła i smaku.

Poduszki prezentują się doskonale nie tylko na kanapie ale również na krzesłach czy w większym swoim wydaniu na podłodze.
Mogą być dekoracją całego wnętrza lub tylko detalem. Czasem będą dominować swoimi kolorami i to na nich, wchodzący skupia swoją uwagę, czasem zaś podkreślą urok jednobarwnej kanapy i dodadzą kolorów wnętrzu.

Poduszki mogą być jednym z elementów większej dekoracji wnętrza. Dzięki odpowiednio dobranemu materiałowi możemy uzyskać np. klimat przeniesiony z pachnącego różami, letniego ogrodu, lub przy użyciu poduszek z koronką, wprowadzić styl romantyczny do salonu lub sypialni. Uzyskamy przez to ciekawy specyficzny klimat w pomieszczeniu. Aranżacja taka powinna być przemyślana i konsekwentna. Satynowe poduszki ozdabiane ręcznie robioną szydełkową koronką, będą dobrym pomysłem na ozdobny dodatek do takiego wnętrza. Koronkowe poduszki i dekoracje potrafią zmiękczyć każde wnętrze.


Poduszki przybierają różne kształty i różne barwy – warto pamiętać, że prostokąt czy kwadrat to nie jedyne formy jakie przybierają poduszki. Np. małe okrągłe poduszeczki najbardziej pasują do sypialni lub do pokoju dziecinnego. Ciekawym pomysłem są poduszki wykonane techniką patchworku.Patchwork polega na pracochłonnym zszywaniu odpowiednio dobranych kawałków materiału. Powstają w ten sposób wzory geometryczne lub inne ciekawe motywy np. abstrakcyjne, roślinne czy zwierzęce. Patchwork można łączyć z innymi technikami na przykład z aplikacjami. Dobrze dobrane dekoracyjne poduszeczki mogą być dopełnieniem kolorystyki w której utrzymany jest pokój.

Trudno sobie wyobrazić sypialnię czy salon bez poduszek.
Poduszki czy jaśki to nie tylko dekoracja, ale także, jakże użyteczny element naszej kanapy.

Tychy, ul. Kościuszki 44
FB/PoduszeczkiuJuleczki
Instagram/Poduszeczki u Juleczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *