Święto pizzy – dzień pizzy

Międzynarodowe święto pizzy jest coraz bardziej znane we współczesnym świecie. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt w Polsce nawet nie przypuszczał, że swoje święto może mieć drożdżowy placek polany sosem pomidorowym i posypany serem żółtym.

A okazuje się, że może i że jest całkiem uroczyście obchodzone w wielu miejscach świata. Do tej pory nie ma jednego dnia, na który to święto przypada na całej kuli ziemskiej, najczęściej podaje się datę 9 lutego.

A jak najczęściej świętuje się ten dzień? Ogromną mega wyżerką. Nasi sąsiedzi z południowych rejonów Europy pieką wtedy ogromną pizze. Rarytasy te potrafią osiągnąć średnicę ponad dwóch metrów. Zużywa się na nie kilkanaście kilogramów mąki, sosu pomidorowego oraz sera. Dzieli się ją na kilkaset kawałków i wszyscy zgromadzeni mogą za darmo spróbować kawałek mega pizzy. A jak świętujemy ten dzień w krajach takich jak nasz? U nas restauratorzy wprowadzają różnego rodzaju promocje: dwie pizze w cenie jednej, lampka wina dla każdego gościa.

Świętuj więc dzień włoskiego placka, wybierając kierunek restauracje włoskie, gdziekolwiek jesteś.  Możesz być pewien, że tego dnia spotka cie tam jakaś miła niespodzianka. Może nie skosztujesz pizzy o średnicy dwóch metrów, ale możesz liczyć na gratisową lampkę wina, jakiś miły poczęstunek, ciekawa promocję, lub inny tego typu rarytas. Zatem pamiętaj by 9 lutego złożyć życzenia najbardziej znanej potrawie na świecie, a oprócz tego weź czynny udział w jej święcie. Nie musisz kupować kwiatków, czy prezentów, wystarczy, że będziesz o niej pamiętał, a być może to ona obdaruje cię miłymi wspomnieniami ze spędzonego z przyjaciółmi wieczoru we włoskim klimacie.

Pizzeria Target
Pszczyna ul. Bratnia 1
Tel. 32 449 11 43
http://www.targetpizza.pl/
fb/targetpizza

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *