Lech Kowalczyk – Andyjski kobierzec. Andines carpet-wystawa

Za parę chwil zapadnie głęboka noc. To urok górskich kotlin, dzień od nocy oddziela krótka chwila. Pachnie już kolacja. Całe nasze otoczenie ginie już w głębokiej granatowej czerni, nad głowami pojawia się równie szybko oszałamiająca ilość gwiazd niezwykle jasnej Drogi Mlecznej. Szukamy Krzyża Południa” – Lech Kowalczyk

Zapraszamy na wystawę prac malarskich Lecha Kowalczyka pt. “Andyjski kobierzec. Andines carpet”. Prace artysty są prezentowane w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”. Wernisaż 12 lutego, o godz.18:00. Zapraszamy!

Lech Kowalczyk- absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom uzyskał w roku 1978 pod kierunkiem prof. Tadeusza Grabowskiego- projektowanie graficzne oraz u prof. Romana Nowotarskiego- rysunek, a także malarstwo. Artysta jest laureatem I nagrody w konkursach na rysunek Związku Polskich Artystów Plastyków Katowice (1978, 1979, 1982 – dwie pierwsze nagrody równorzędne). Został wyróżniony w 1989 roku przez International Art Center Kioto w 4-albumowym wydawnictwie „Contemporary Art Print of the World” (sylwetki i prace 330 artystów z 52 krajów świata).

Prace artystyczne Lecha Kowalczyka znajdują się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach i kolekcjach prywatnych, a od 05 lutego można oglądać je także w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”

Zachęcamy do zwiedzania i prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: https://cutt.ly/0kWbHb9

Tychy, Plac Baczyńskiego 2
https://www.facebook.com/MGSzObok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *