Sprzęt AGD nie jest jednorazowy! Naprawiaj!

Jest wiele powodów, dla których uznaje się nowoczesne AGD za sprzęt dość awaryjny. Producenci mają swoje za uszami, ale winy można szukać w poszukiwaniu najtańszych produktów czy przyzwyczajeniach konsumentów. Mniejsza o to: ważne, że większość AGD można tanio i skutecznie naprawiać.

Mit jednorazowego sprzętu

Dość często się powtarza, że na przykład naprawa i serwis zmywarek są nieopłacalne, bo producenci właśnie taki model biznesowy sobie wybrali. I czasem jest coś na rzeczy, ale tak naprawdę w równej mierze do mitu jednorazowego sprzętu przyłożyli się sami konsumenci, szukający zawsze nowszego, lepszego, ale i najtańszego sprzętu. To przyczyniło się do usunięcia z rynku wielu serwisantów, więc skutek jest oczywisty: nie zawsze opłaca się naprawiać sprzęt, a często nie ma komu tego zadania powierzyć. Przykład zmywarek nie pojawia się zresztą przypadkowo, bo właśnie w tej klasie usunięcie usterek jest często relatywnie prostsze niż w przypadku pralek, telewizorów czy sokowirówek z górnej półki.

Naprawiaj – oszczędzisz!

Naprawa, oczywiście w zależności od rodzaju wykrytej usterki, może kosztować czasem nawet kilkaset złotych. Niemało, to prawda. To nadal mniej niż nowy sprzęt, który ma gwarancję tylko na dwa lata, a nie ma też żadnej pewności, że zgłoszenie reklamacyjne zostanie przyjęte. Już w ogóle na boku zostawiając kwestie ekologii, naprawa domowego AGD jest najnormalniej w świecie opłacalna. Często zresztą usterki dotyczą tanich elementów i naprawa może zmieścić się w stu złotych. Szczytem byłoby wyrzucenie zmywarki bez co najmniej postawienia diagnozy w sprawie awarii. Naprawdę można się zdziwić, kiedy się usłyszy, jak tanio można przywrócić do życia sporą część „uszkodzonego” AGD, sprzętów, które już otarły się niemal o wysypisko.

Wielkie konsekwencje małych decyzji

Zakup wyższej klasy sprzętu wcale nie musi oznaczać wyższych kosztów serwisu w przyszłości. Wybierając dobrą lodówkę lub zamrażarkę czy zmywarkę, często inwestuje się w jakość, a wtedy naprawy są rzadsze i – paradoksalnie – tańsze. Jeśli ich wykonanie powierzyć ludziom, którzy znają się na swojej robocie, to za ułamek ceny nowego urządzenia można cieszyć się w pełni funkcjonalnym sprzętem, który posłuży jeszcze przez co najmniej kilka kolejnych lat.

Części Zamienne do AGD – Gabriela Rzepka
Tychy ul. Kościuszki 16
Tel. 692 083 727

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *