Dlaczego wolimy okna PCV

Wiele rodzin decyduje się na wymianę starych, drewnianych ram okiennych na nowe, wykonane z PCV. Jest to dyktowane nie tylko estetyką i wygodą, lecz również ekonomią – szczelniejsze okna to niższe rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym.

Okazuje się jednak, że aż 90% reklamacji przy wymianie okien tyczy się nie użytych materiałów, lecz związana jest z niewłaściwym montażem.

Szczególnie istotne jest, aby dobrze wykonane zostało połączenie okna ze ścianą. Spojenie to powinno uczynić z tych dwóch elementów jedną całość. Okno cały czas będzie narażone na oddziaływania środowiska, dlatego musi być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Niedokładne lub nieumiejętne zamontowanie może prowadzić do rozszczelnienia, przepływu wilgoci, uchodzenia ciepłego powietrza z wnętrza, a nawet do nieodwracalnego wypaczenia okna.

Użycie nawet najbardziej markowych materiałów nie uchroni nasz przed remontem, jeśli same okna pcv zostały zamontowane w nieodpowiedni sposób. Naraża nas to niestety na dodatkowe koszty. Z tego względu zawsze dokładnie dowiadujmy się jakie są warunki gwarancji, i co ona obejmuje, gdy zlecamy jakiejś firmie wymianę okien.

Okna i drzwi w mieszkaniach nie muszą mieć tylko prostokątnych kształtów. Już od wieków nadawano im zaokrąglenia, szpice, czy też rzadziej formę wielokątów. Okna dodatkowo mogą być zupełnie okrągłe, owalne lub przybierać dowolny łamany kształt. Niemniej takie kształty najczęściej przybierały w domach osób zamożnych. Zastosowanie nowych technik do ich budowy również nie zmieniło tej wielorakości kształtów.

Okna PCV czy drzwi PCV również mogą przybierać najróżniejsze kształty. Jedynie ze względów na niskie koszta i sprowadzanie ich jedynie do funkcji użytkowych najczęściej przybierają kształt prostokątny. Niemniej można wyrobić je w każdej formie, a te o nietypowych kształtach nie tracą nic na trwałości względem prostokątnych. Ich kształt jest ograniczony jedynie wyobraźnią osoby je zamawiającej. No i oczywiście zasobnością portfela, jednak jeśli ktoś chce się wyróżniać to w tego typu przypadkach kosztuje. Przy zastosowaniu obecnych technik nie są to jednak ceny na które nie byłoby stać przeciętnego mieszkańca Polski.

Źródło: do-przedruku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *