Dobry fotograf ślubny uczyni wspomnienia o Twoim ślubie jeszcze piękniejszymi

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego niemal człowieka. Nierzadko snujemy plany na temat tego, jak ma on wyglądać i na pewno nikt nie chce po jego zakończeniu wyrzucić go z pamięci. Wspomnienia po tym ważnym dniu są z pewnością długotrwałe i w dużej mierze są takie dzięki zdjęciom, które robi nam fotograf.

Wybór fotografa na ślub jest więc wyborem nie mniej istotnym niż wybór sukni ślubnej czy samochodu, który odwiezie nas pod kościół i na salę weselną. Jak więc nie powierzyć fotografowania naszego ślubu i wesela odpowiedniej osobie?

Liczy się profesjonalizm – dobry fotograf ślubny

Kluczowa jest tutaj świadomość, że praktyka czyni mistrza, wobec tego najbezpieczniej jest skorzystać z usług prawdziwego fachowca. Należy zdać sobie sprawę, że wiele oferujących się w sieci fotografów jest tak naprawdę amatorami, którzy zajmują się fotografią ślubną tylko dlatego, że lubią to robić, lecz niekoniecznie potrafią i są do tego odpowiednio przygotowani. Dobry znajomy lub członek rodziny, który zakupił w ostatnim czasie najnowszą lustrzankę, również zaliczany jest do amatorów, nie do prawdziwych fachowców. Jakkolwiek kuszące mogą wydawać się oferty takich osób, warto pamiętać, że zaoszczędzone paru groszy może wiązać się z wielkim rozczarowaniem.

Samozwańczy fotografowie mogą zachęcić do skorzystania z ich usług konkurencyjną ceną a nawet dobrym sprzętem, jednak dobre zdjęcie to nie tylko dobry aparat, ale przede wszystkim „dobre oko” i obszerna wiedza na temat sztuki fotografowania. Profesjonalni fotografowie oprócz profesjonalnego sprzętu oferują nam fachowość, rzetelność i odpowiednio obrobione zdjęcia ślubne. Osoby, które mają swoją firmę, spiszą z nami umowę na wykonanie zdjęć, dzięki czemu mamy pewność, że nie zostaniemy z niczym. Ponadto takim fotografom zależy na renomie, w związku z tym zrobią wszystko, aby sprostać naszym oczekiwaniom i uzyskać naszą rekomendację.

Czujność przede wszystkim

Jak w każdym przypadku także tutaj mogą zdarzyć się wyjątki. W dzisiejszym świecie czasem trudno jest ocenić, komu można zaufać, dlatego przy wyborze fotografa na wesele powinniśmy się kierować kilkoma wskazówkami. Profesjonalna obróbka zdjęć jest procesem czasochłonnym, dlatego gdy takich zdjęć będzie zbyt dużo, z pewnością nie będziemy mogli się nimi chwalić miesiąc po weselu. Czasem mniej znaczy więcej, dlatego chęć posiadania jak największej ilości zdjęć kosztem ich jakości, nie jest dobrym pomysłem. Profesjonalny fotograf ślubny nie musi robić kilku niemal takich samych zdjęć, by następnie wybrać to jedno najlepsze. Dobry fotograf ślubny potrafi tak ustawić pozujące osoby i tak dobrać odpowiedni kąt padania światła, że już pierwsze wykonane zdjęcie może wyjść idealnie. O fotografie świadczy też jego przygotowanie do zlecenia. Taki, który pojawi się z zapasową baterią do aparatu lub z drugim aparatem z pewnością będzie przygotowany na każdą sytuację. Jeśli dodatkowo ma ze sobą rekwizyty do zdjęć, również wpływa to na jego odbiór.

Jak więc dokonać wyboru fotografa ślubnego świadomie i dobrze?

Najbezpieczniej jest skorzystać z usług fotografa, którego pracę już znamy. Może być to fotograf ślubny, który był na weselu naszych znajomych, na którym my też byliśmy, lub taki, którego poleci zaufana osoba.

Jeśli znajdziemy ofertę fotografa ślubnego, którego prace zrobią na nas wrażenie, jednak żadna zaufana nam osoba nie skorzystała wcześniej z jego usług, dobrym rozwiązaniem może okazać się wykupienie u niego mniejszej sesji, na przykład narzeczeńskiej, by móc z pełnym przekonaniem ocenić jego podejście do wykonywanego zlecenia. Dodatkowym atutem będzie też to, że przy wykupieniu sesji narzeczeńskiej taki fotograf ślubny może zaoferować nam rabat na fotografie ślubne.

Wybór fotografa to w rzeczywistości bardzo ważny wybór, który powinien być przemyślany i dokonany z rozwagą. Nie warto zostawiać go na ostatnią chwilę, bo ceniony fotograf ślubny może nie mieć wolnych terminów, jeśli zdecydujemy się za późno. Dlatego zaplanujmy go z wyprzedzeniem i nie wahajmy się sprawdzić, z kim tak naprawdę mamy do czynienia.

Damfot Studio Fotograficzne
ul.Piastowska 1 Bieruń
Tel. 531534211
Fb/Fotograf-Bieruń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *