Wymarzone przedszkole

Wszystkim rodzicom zależy, aby ich dziecko czuło się dobrze w przedszkolu, które dla niego wybiorą. Zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji, gdzie poślemy nasze dziecko, dokładnie sprawdźmy wybraną placówkę.

Jednak na co zwracać uwagę podczas sprawdzania potencjalnego przedszkola, do którego możemy wysłać nasza pociechę? Nie ulega wątpliwości, iż dorośli zwrócą uwagę na zupełnie inne rzeczy, niż dzieci. Oczywiście rodzice muszą również być pewni, że dziecko w przedszkolu będzie bezpieczne. Zatem w pierwszej kolejności rodzic skupi się na ogólnym stanie budynku i sal, a także na wyposażeniu sal oraz toalet. Nie ulega wątpliwości, że jest to element, który może zadecydować czy zdecydujemy się posłać do tej placówki nasze dziecko, czy tez nie.

Dzieci natomiast będą zwracać uwagę na zupełnie inne elementy. Na pierwszym planie z pewnością będą zabawki: czy jest ich dużo?, jakie to są zabawki? itd. Druga rzecz, na którą z pewnością zwrócą uwagę, będzie plac zabaw. I tutaj również ważne będzie jakie urządzenia znajdują się na wspomnianym placu, ile jest tych urządzeń, jak duży jest plac itd. Dlatego dobrym wyjściem jest wstępna analiza przedszkola przez samego rodzica, po pozytywnej opinii wstępnej, powinniśmy wybrać się tam z naszym dzieckiem, aby samo mogło ocenić czy miejsce to mu się podoba, czy nie. Takiej wyjście jest najbardziej skuteczne, gdyż sami zdecydowanie nie zwrócimy uwagi na rzeczy, które są istotne dla naszych najmłodszych.

Zanim jeszcze nasze dziecko pójdzie do przedszkola, należy zainteresować się kilkoma innymi rzeczami m.in. co jedzą na poszczególne posiłki?, jak często wychodzą na świeże powietrze?,  jakie zabawy i czy w ogóle panie organizują im w ciągu dnia? Są to szalenie istotne elementy dla naszego dziecka. Oczywiście nikt nie przewidzi jak nasz maluch będzie się czuł w nowym miejscu, ale sprawdzając te elementy możemy zminimalizować ryzyko wybrania nieodpowiedniego przedszkola.

Największy wpływ na dobre samopoczucie dziecka w przedszkolu, będą miały dzieci z jakimi przyjdzie mu tam przebywać. Na to niestety nie mamy wpływu, ale o wszystkie inne czynniki możemy zadbać. Przedszkole jest to bardzo ważny okres w życiu każdego dziecka i ze szczególna uwagą należy je wybrać.

Zaczarowana Kraina zaprasza do swoich placówek.
Mikołów ul. Plebiscytowa 34
Mikołów ul. Skalna 12
Orzesze ul. Gliwicka 12

Tel. 602 741 180
www.zaczarowanakraina.com
https://www.facebook.com/ZaczarowanaKraina

źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *