Czy chodzić na siłownię lub fitness?

Społeczna świadomość tego, jak ważne są dobre zdrowie i dbanie o kondycję, przyczyniają się do dłuższego życia i nowych wyborów konsumenckich. Zamiast ćwiczeń fitness z Youtube w domu, które mogą być niebezpieczne – częściej wybieramy treningi z coachami na siłowni i korzystanie z profesjonalnego sprzętu.

Czy pójście na siłownię to konieczny krok do zdrowego trybu życia? Przyspieszamy każdego dnia, a doba wydaje się skracać tak, że trudno wyobrazić sobie jeszcze znalezienie czasu na treningi siłowe. Jednak to odpowiednio zaplanowany dzień, czy tygodniowy plan treningowy – a niekoniecznie leki… – mogą nam zapewnić sukces w kwestii zachowania dobrego zdrowia i pięknej formy. Najlepiej zacząć od konsultacji z trenerem na siłowni lub w klubie. Rezygnacja z fast foodów i cukru, to tylko czubek góry lodowej. Znacie powiedzenie: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”? Za formę w dużej mierze odpowiada właściwie prowadzony trening fizyczny – siłowy czy cardio.

Fitness źródłem piękna i młodości ..
Kampanie społeczne, artykuły w prasie i popularność takich influencerów z dziedziny fitness jak Ewa Chodakowska, sprawiają, że coraz rzadziej wybieramy drogę na skróty. Sztuczne zabiegi, jak powiększanie pośladków, odsysanie tłuszczu – w porównaniu do godzin spędzonych w klubie fitness – nie kojarzą się z niczym dobrym.Na hasło „rzeźba” nie reagujemy już śmiechem. Dobre skojarzenia w zakresie pracy z ciałem np.na siłowni, coraz częściej dotyczą nawet środowisk akademickich. Ćwiczą mężczyźni i kobiety, coraz częściej też młodzież. Wiemy, że ćwiczenia fizyczne w odpowiednio wyposażonych salach treningowych, wpływają pozytywnie na procesy myślenia i pozwalają obniżyć poziom stresu.Jeśli chcesz skutecznie dążyć do celu, stale się rozwijać i zachować dobre zdrowie- postaw na ruch.

Nie wiesz, jak zacząć?
Znajdź siłownię lub klub fitness blisko Ciebie i umów się na wstępną rozmowę.Dlaczego sport i dbanie o swój umysł i ciało jest ważne?
Sport pomaga uporać się z wieloma problemami związanymi z wagą, sylwetką i samopoczuciem!
Jest też formą relaksu zarówno dla ciała jak i ducha.Pozwala zadbać oswoją kondycję fizyczną, poprawić sylwetkę lub po prostu odprężyć się po stresującym dniu pracy.Codzienne stresy, zmęczenie, brak ruchu powodują konieczność poprawienia naszej formy poprzez trening.Jeśli spędzasz dużo czasu przed komputerem, siedzisz za biurkiem, śpieszysz się przez cały dzień, koniecznie musisz zmusić swoje mięśnie do pracy, inaczej wkrótce odmówią posłuszeństwa.
Pamiętaj, że lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Mavi Area Squash & Fitness
Łaziska Górne ul. Św. Barbary 17a
Tel. 32 733 20 07
Tel. 663 727 111
www.maviarea.pl
fb/maviarea

artelis.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *