Rower na wiosnę czyli…Jaki rower wybrać?

Marzec to miesiąc, w którym coraz więcej osób staje przed trudnym wyborem zakupu swojego wymarzonego jednośladu. Obecna sytuacja pandemiczna i ograniczona dostępność poszczególnych modeli powoduje, że wybór ten staje się jeszcze trudniejszy, ale nie niemożliwy do dokonania. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku odpowiedzenie sobie na dwa podstawowe pytania związane z zakupem:

W obecnych czasach producenci rowerowi dosłownie prześcigają się w produkcji nowych rozwiązań rowerowych tworzących dodatkowe typy, od których niejednemu klientowi zawróciło się w głowie. Wychodząc naprzeciw zespół Fabryki Rowerowej dzieli rowery na kilka podstawowych kategorii, dostosowanych do różnych wymagań rowerzysty. To, co je rozróżnia, to pozycja za kierownicą oraz teren, do którego są przeznaczone.

Rower miejski
Podstawowym typem rowerów są rowery miejskie przeznaczone do jazdy, jak sama nazwa wskazuje, w terenie miejskim. Ich cechą charakterystyczną jest wyprostowana pozycja za kierownicą oraz nisko poprowadzona rama, mająca ułatwiać wsiadanie. Ich podstawowym zada-niem jest pokonywanie utwardzonych tras przy jak największym komforcie jazdy. Kupując taki rower mamy szeroki wachlarz kolorów i dodatków takich jak błotniki, bagażniki, koszyki itp. Decydując się na taki rower należy liczyć się z wydatkiem w granicach 1500-2500zł. Przodującymi polskimi producentami tego typu rowerów są Maxim oraz Kands z jego flagowym modelem Soprano.

Rower trekkingowy
Gdy rowerzysta poszukuje roweru, który niekoniecznie ma być wykorzystywany w mieście, a jednocześnie ma być pojazdem jak najbardziej komfortowym, warto jest rozejrzeć się za rowerem trekkingowym. Posiada on wyposażenie zwiększające komfort jazdy (przedni amortyzator, czy amortyzowana sztyca), jednocześnie uzupełnione napędem Shimano, radzącym sobie na dłuższych dystansach i trudniejszym leśnym terenie. Ceny takich rowerów wahają się w granicach 1500-5000 zł w zależności od wyposażenia. Wartą polecenia jest w tym wypadku marka Romet ze swoimi flagowymi rowerami Gazelą i Wagantem.

Rower crossowy
Powyższe dwa typy rowerów stawiają na maksymalny komfort użytkowania, ale gdy szukasz roweru nastawionego na szybkość połączoną z uniwersalnością powinieneś zdecydować się na rower crossowy. Ten typ pozbawiony jest wszelkich dodatków pokroju błotników, czy bagażnika zwiększających jego wagę, w zamian za to oferując niską masę i możliwość jazdy w każdym terenie. W tym wypadku w zależności od budżetu warto rozważyć polską markę jak Kands czy Romet lub pokusić się o amerykańskiego producenta GT lub Cannondale.
W tym wypadku koszt roweru oscyluje pomiędzy 1500, a 6000 zł

Rower górski
Uniwersalność roweru powoduje brak możliwość maksymalizacji osiągnięć w jednym wybranym terenie. Odpowiedzią na to są rowery wyspecjalizowane do jazdy w terenie czy na asfalcie. Flagowym przykładem jest rower górski, z co najmniej 100 mm amortyzatorem przednim uzupełnionym w wielu wypadkach amortyzacją tylną. Przodującymi producentami tych rowerów są Cannondale i GT, a ceny ich rowerów zaczynają się od 2500 zł.

Rower szosowy
Ich przeciwieństwem są rowery szosowe, przeznaczone do jazdy wyłącznie po asfalcie, dające rowerzyście możliwość osiągania największych prędkości. W Fabryce Rowerowej znajdziesz szosy zarówno od polskich producentów jak i amerykańskich producentów.
Gdy ustalisz jaki typ roweru jest właśnie dla Ciebie, nie pozostaje nic innego, jak przetestować kilka modeli w jednym z naszych sklepów w Tychach, Katowicach lub Oświęcimiu. Jesteśmy przedstawicielem zarówno polskich producentów rowerów ROMET, MAXIM, KANDS oraz UNIBIKE jak i amerykańskich producentów CAN-NONDALE I GT. Zapraszamy na jazdę testową:)Zespół Fabryki Rowerowej
Artykuł partnera

Fabryka Rowerowa Oświęcim
ul. Żwirki i Wigury 25a, Oświęcim
fabrykarowerowa@gmail.com
Telefon: 511 225 740

Fabryka Rowerowa Tychy
Aleja Bielska 128, Tychy
fabrykarowerowa.tychy@gmail.com
Telefon: 535 277 682

Fabryka Rowerowa Brzeszcze – Jawiszowice
Ofiar Oświęcimia 4, Jawiszowice
fabrykarowerowa@gmail.com
Telefon: 511 225 740

www.fabrykarowerowa.pl
https://www.facebook.com/fabrykarowerowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *