4 powody, dla których warto chodzić regularnie do dentysty

Wizyta u dentysty nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym. Przeważnie nasza trauma zaczyna się już w dzieciństwie, kiedy to musieliśmy przymusowo siadać na fotelu dentystycznym. Niestety trauma bywa czasami tak silna, że przestajemy w ogóle chodzić do dentysty lub idziemy, kiedy naprawdę musimy. Tymczasem regularne wizyty u dentysty niosą ze sobą wiele korzyści.

Mniejszy ból

Wizyty u dentysty unikamy, bo się jej boimy, a boimy się jej dlatego, że nie chodzimy regularnie, przez co stan naszego uzębienia pogarsza się. Przez to tworzy się błędne koło, które samo się napędza i sprawia, że cierpią na tym nasze zęby, a niechęć do dentysty pogłębia się. A wystarczy doprowadzić swoje zęby do porządku i później chodzić tylko na wizyty kontrolne. Regularne wizyty u stomatologa pozwalają wykryć problem odpowiednio wcześnie.  Zaś odpowiednio wczesne wykrycie problemu sprawia, że można się go pozbyć łatwiej, szybciej i bez bólu.

Mniejsze koszty

Wizyta u dentysty podyktowana jest najczęściej ostatecznością, czyli umawiamy się dopiero wtedy, gdy musimy. Stan uzębienia wskazuje wówczas, że to pierwsza wizyta od dłuższego czasu. Po kontroli okazuje się, że mamy do leczenia co najmniej kilka zębów, a do tego być może dochodzi jeszcze leczenie kanałowe. Wtedy chwytamy się za głowę, ponieważ do naszych domowych wydatków musimy doliczyć koszt leczenia kilku zębów. A można było tego uniknąć, gdybyśmy regularnie chodzili do dentysty. Pozbycie się zaczątków próchnicy jest nie tylko mniej bolesne w porównaniu z leczeniem zaawansowanej próchnicy, ale też mniej kosztowne.

Ból cię nie zaskoczy

Ból zęba to jeden z najbardziej dokuczliwych bólów, jakie mogą spotkać człowieka. Jest tak nieznośmy, że potrafi nas niemal sparaliżować. Nawet, gdy się na chwilę uspokoi, to wystarczy niewielki bodziec, by rozbudzić go na nowo. Nie pomagają tabletki przeciwbólowe ani domowe sposoby. Nie śpimy, nie pracujemy, nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Nie ma innej rady, jak tylko umówić się na wizytę u dentysty. Gdybyśmy regularnie chodzili do dentysty, to takiej sytuacji dałoby się uniknąć, ból by nas nie zaskoczył i to my mielibyśmy nad nim władzę, a nie on nad nami.

Piękny uśmiech przez cały czas

Mniejszy stres, mniejsze koszty i mniejszy ból podczas wizyty u dentysty to największe korzyści płynące z regularnych wizyt u stomatologa, które dodatkowo pomagają utrzymać piękny uśmiech. A jak wiadomo piękny uśmiech pozwala także zachować większą pewność siebie w każdej sytuacji. Ta z kolei przekłada się na odnoszenie większych sukcesów lub po prostu polepsza nasze samopoczucie.

Multi-Dent
Stomatologia Rodzinna

Mikołów ul. Św. Wojciecha 2b
tel. 32 326 00 55
www.multi-dent.com
fb/NZOZ.Multident

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *