Nie daj się koronawirusowi

Aby nie zarazić się koronawirusem COVID-19 należy nie tylko dbać o higienę rąk, ale również czystość powierzchni, z których często korzystamy. Jednym ze sposobów dokładnej dezynfekcji może być ozonowanie.

Ozonowanie to jedna z metod przeprowadzenia dezynfekcji, która nie wymaga użycia środków bakteriobójczych. Zamiast nich jest wykorzystywany ozon będący silnym utleniającym gazem. Ozonowanie najlepiej sprawdza się do odkażania mieszkań po kwarantannie, ponieważ usuwa z pomieszczeń mikroorganizmy, grzyby oraz pleśnie. Za pomocą tej metody można również zdezynfekować samochody, odgrzybiając klimatyzację. Ozonowanie jest zalecane przez lekarzy alergologów. Wraz z praniem pościeli, odkurzaniem odkurzaczami z filtrem HEPA jest koniecznym aspektem higieny alergika.

Ozonujemy również strychy i piwnice i inne pomieszczenia – takie, w których jest zatęchłe powietrze. Spowodowane jest to najczęściej zarodnikami grzybów i mikotoksynami. I choć rzadko tam przebywamy, nieuchronnie transportujemy zarodniki grzybów do przestrzeni mieszkalnej – warto o tym pomyśleć.

Ozonowanie pomieszczeń użyteczności publicznej.
Ozonowanie pomieszczeń użyteczności publicznej, jak szkoły, przedszkola, żłobki, groty solne, pomieszczenia SPA jest zabiegiem koniecznym. Biobójcze właściwości ozonu sprawią, że te pomieszczenia staną się wolne od zarazków i zapachów. Zniknie też problem odwzajemnych zakażeń bakteryjnych – szczególnie w czasie jesienno-zimo-wym. Ozonowanie mieszkania – co to takiego? Ozon jest drugim najpotężniejszym utleniaczem na świecie, z tego powodu doskonale sprawdza się w zabijaniu wirusów i bakterii oraz usuwaniu zapachów. Jest silnie reaktywny, co oznacza, że wchodzi w reakcje z innymi cząsteczkami, rozbijając ich struktury. Skuteczność ozonu w eliminacji zapachów polega na tym, że jako gaz jest w stanie dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest powietrze, a więc we wszystkie szczeliny i zakamarki w podłodze czy suficie oraz w przewody wentylacyjne, odpływy i rury. Rozbija czą-steczki obecne w powietrzu odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach w pomieszczeniach, a także zabija bakterie, wirusy czy pleśń.
Artykuł partnera

Skontaktuj się z nami: 501 601 560 – 24h
https://spektrumpro.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *