Przygotowania do ślubu krok po kroku

Ślub jest dla nas niezwykle ważnym i wyjątkowym wydarzeniem, właśnie tego dnia mówimy swojej połówce przysłowiowe tak i łączymy się na całe życie. Jednak samo to wydarzenie należy przed tym dobrze zorganizować, co jest czasochłonne i kosztowne. Z tego powodu warto zrobić sobie listę krok po kroku  co należy wykonać.

Sala weselna

Sala ze względu na terminy jest najważniejszym punktem z całego ślubu, nie zdziwcie się, że będziecie mieli terminy podawane po 2 i więcej lat do przodu. Niestety jest to najtrudniejszy temat, bo trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak ilość gości, ilu z nich będzie spać, ilu będzie przyjezdnych (czyli parking), czy to będzie zwykły obiad dla najbliższej rodziny, czy może wielka sala taneczna się przyda oraz oczywiście kwestie jedzenia. 

Kościół lub urząd stanu cywilnego

To jest temat prostszy, bo ślub zazwyczaj odbywa się w kościele bądź urzędzie w miejscu zamieszkania przyszłej panny młodej. Jednak tutaj znowu trzeba dopełniać różnego rodzaju formalności. Najważniejsze jest to, byście mieli ważne dowody osobiste w dniu ślubu – inaczej może nie dojść do ceremonii.

Garnitur i suknia ślubna

Przyjemniejszy temat dla pań, jednak nie mniej stresujący oraz zazwyczaj bardzo drogi. Jeśli chcesz kupić idealną suknie ślubną to zaraz po wybraniu sali idź szukać sukni. Przymiarek będzie bardzo dużo i  będą czasochłonne. Dlatego gdy wiesz, że idziesz szukać sukni ślubnej to zarezerwuj sobie na to od razu cały dzień. Ps na przymiarki też kilka godzin w dniu potrzeba 

Z garniturem u Pana Młodego już jest prościej, ale też nie wolno o nim zapomnieć! Co to będzie jak już wszystko będziecie mieli uszykowane oprócz garnituru Pana Młodego? W garnitur z komunii świętej na pewno już się nie zmieści także obowiązkowo wypiszcie sobie go na liście rzeczy do zrobienia.

Transport

Tutaj często młodzi decydują się na pożyczenie samochodu od rodziny/znajomych bądź wynajem. Droga Pani pozwól swojemu facetowi wybrać ten samochód on Ci w sukni ślubnej nie przeszkadzał. Dla niego równie ważne jest czym pojedzie, tak jak dla Ciebie jak wygląda suknia ślubna. Ten dzień jest wyjątkowy dla Was obu.

Źródło: http://do-przedruku.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *