Richtig Fajny Misztung! w Bazarze u Koziołka

RICHTIG FAJNY MISZUNG – czorno pizza, czorno żymła od 12.00 do 21.00 kożdego dnia! w Bazarze u Koziołka „ Na gibko i poleku”. Mamy dla Państwa absolutnie nową ofertę, która zapewne zadowoli niejedno podniebienie niezależnie od pochodzenia płci, czy upodobań kulinarnych.

Jesteśmy restauracją oferującą przeróżną kuchnię, a że poradzymy godać po ślónsku nową ofertę nazwaliśmy miszungiem, a konkretnie richtig fajnym miszungiem, czyli wyśmienitą mieszaniną. Umieściliśmy w niej nie tylko śląskie pozycje, zatem użyte słownictwo jest również miszungiem, tym razem nie kulinarnym,   a językowym, całkiem zamierzonym i jak się nam wydaje kontrolowanym. Trocha wiync bydymy z Wami godać, a trocha mówić, trocha gotować, a trocha warzić😊 COS DO ŚLÓNZOKÓW I GOROLI Z COŁKIGO ŚWIATA…

Momy coś do ślónzoków i goroli z cołkigo świata, czyli coś do kożdego. Ślonzok to rodowity mieszkaniec Śląska, a kożdy kto przyjechoł łod zawsze nazywany był u nos gorolym i to ni ma nic łobraźliwego. Przajymy kożdymu, to i do kożdego my coś przyrychtowali. Na szczególną uwagę zasługują Pierońsko dobre Pizze i Burgery w 5 wersjach: – śląskiej, – cieszyńskiej, – góralskiej, – gorolskiej   – i w wersji hajer!
WARZYMY DO WOS KOŻDEGO DNIA ŁOD 12.00 DO 21.00!

Hajer to po ślónku górnik, choć słowo to wychodzi już raczej z obiegu i często w godce używa się zamiennie słowa grubiorz. Bądź co bądź historia górnictwa na Górnym Śląsku posiada bardzo bogatą i długoletnią tradycję, a wielu naszych przodków pracowało w pocie czoła na kopalniach, czyli grubach. Po takij ciynżkij szychcie trza było se fest dobrze pojeść. Idąc w tym kierunku postanowiliśmy stworzyć Pizzę i Burgera o nazwie Hajer, nie tylko dla górników – hajerów, ale dla wszystkich kierzy ciynżo robiom i trza im treściwego jodła. Jako, że kopalnia kojarzy nam się z węglem, toteż pizza hajer będzie przyrządzona na PIEROŃSKO CZORNYM SPODZIE, a burger hajer na PIEROŃSKO CZORNEJ ŻYMLE.

Czarny kolor uzyskamy poprzez dodanie do ciasta naturalnego …węgla aktywnego. Nasze bułki, czyli żymły, jak wszystkie pozostałe składniki przygotowujemy własnoręcznie… Z miłości do jedzenia. Poniżej słowniczek ślónsko/cieszyńsko/góralsko – polski, jakby ktoś mioł biyda porozumieć: – żymła, kukiołka – bułka, – łowięzina – wołowina, – wuszt – kiełbasa, – cwibla – cebula, – zynft musztarda – sałot, szałot – sałata, – wajce – jajka, – śpek – boczek, – modro kapusta – czerwona kapusta, – pikle z gymizów – pikle z warzyw, – fanzóla czerwono – fasolka czerwona, – tomatyn zóuza – sos pomidorowy,
Bardzo serdecznie zapraszamy

UWAGA RABATY!
Na posiłki w lokalu !
W godzinach 16:00 – 16:30 – 25% rabatu
W godzinach 16:30 – 17:00 – 50% rabatu

Bazar U Koziołka
Pszczyna ul. Bednarska 7
Tel. 664 368 828
https://www.bazar-ukoziolka.pl/
fb/BazarUKoziolka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *