ZAPISKI Z ZAMKNIĘCIA / sztuka handlu-handel sztuką

5 czerwca 2021 r. w godz. 13:00 – 20:00, w jednej z witryn sklepowych Gemini Park Tychy, odbędzie się premierowy pokaz przedstawienia – performance „Zapiski z zamknięcia / sztuka handlu-handel sztuką”, wyprodukowanego przez Teatr Mały w Tychach.

Aktorka Kamilla Baar oraz Paweł Drzewiecki, Dyrektor Teatru Małego w Tychach, podjęli w tym projekcie próbę teatralnej ilustracji zjawiska izolacji społecznej spowodowanej pandemią. W zamkniętej przestrzeni witryny sklepowej, Kamilla Baar wciela się w postać aktorki odbywającej kwarantannę, a że rzecz dzieje się w galerii handlowej, artystycznej rewizji zostanie poddany temat handlu i przynależnej do niego ceny i wartości – ludzkiego życia, tradycji, młodości, miłości i przyjemności.
Całość zbudowana jest z sześciu, prezentowanych w określonych godzinach odsłon zakończonych post scriptum, bazujących na utworach literatury polskiej i światowej, m.in: „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena, „Sklepy cynamonowe” Bruno Schulza, „Estcher” Stefana Chwina, „Poskromienie złośnicy” Williama Szekspira, „Dziwka z OHIO” Hanocha Levina, „Idiota” F. Dostojewskiego.

Wydarzenie będzie na żywo transmitowane na kanale YouTube Teatru Małego w określonych godzinach.
Wstęp wolny.
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

TEATR MAŁY TYCHY
ul. ks. kard. A. Hlonda 1 Tychy
tel. 32 227-20-67
http://www.teatrmaly.tychy.pl/
fb/TeatrMalyTychy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *