Zumba – sposób na piękną sylwetkę

Wiele kobiet chciałoby zrzucić kilka kilogramów, ale wizja monotonnych ćwiczeń potrafi je skutecznie zdemotywować. Są jednak sposoby na przyjemne spalanie kalorii.

Restrykcyjna dieta i regularne ćwiczenia wymagają samozaparcia i wytrwałości. Dla tych, którzy poszukują ciekawszych i przyjemniejszych sposobów na zdobycie wymarzonej sylwetki, istnieje ciekawa alternatywa w postaci zumby, która potrafi do siebie przekonać nawet najbardziej zagorzałych przeciwników wszelkiej aktywności ruchowej.

Zumba jest połączeniem tańców latynoamerykańskich i  aerobiku. Ten nowy rodzaj zajęć fitness zrodził się w Kolumbii, skąd szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Nic dziwnego, że kobiety pokochały zumbę. Trening w latynoskich rytmach staje się dla wielu nie tylko sposobem na to, jak zrzucić zbędne kilogramy, czy zadbać o własną kondycję, ale pozwala również odreagować codzienny stres. Zumba jest też świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie dysponują dużą ilością czasu, a nie potrafią wybrać pomiędzy zajęciami tanecznymi a fitnessem.

Godzina zumby pozwala nam spalić nawet do 600 kcl, więc wcale nie tak mało. Dodatkowym plusem jest to, że układy będące mieszanką wielu tańców wcale nie są trudne.  Wbrew pozorom, ten rodzaj aktywności nie wymaga wybitnych umiejętności tanecznych, co więcej przyciąga tych, którzy nie odnaleźli się na tradycyjnych kursach tańca. Mimo, iż podczas jednego treningu bawimy się korzystając z kroków m.in.  salsy, samby, rumby, cha-chy, twista i wielu innych tańców, to nie należy się obawiać wysokiego poziomu trudności układów.

 Ma być efektywnie i przyjemnie – to główne założenia zumby, która została opracowana po to, by połączyć aktywność fizyczną z zabawą. Pomysł jak najbardziej trafny, co potwierdza ilość zainteresowanych tanecznymi treningami oraz liczba klubów oferujących zajęcia zumby. Na salach treningowych możemy spotkać nie tylko młode dziewczyny, ale i panie w średnim wieku, które coraz chętniej wybierają tego rodzaju aktywność. Bez wątpienia można powiedzieć, że moda na zumbę ogarnęła nas na dobre.

Źródło:pioropolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *