Żywność bezglutenowa dostępna w sklepach ze zdrową żywnością

W sklepach ze zdrową żywnością znajduje się szeroki wybór produktów bezglutenowych. Są to artykuły dla osób cierpiących na celiakię – chorobę trzewną, powodującą konieczność stosowania się do rygorystycznej diety. 

Celiakia to nietolerancja glutenu – mieszaniny białek roślinnych, gluteniny i gliadyny, występującej w popularnych zbożach. Dieta bezglutenowa jest zatem dość uciążliwa, ponieważ trudno wśród artykułów żywnościowych znaleźć te w zupełności pozbawione wspomnianych białek. Gluten czai się wszędzie: w cieście, słodyczach, makaronie, pieczywie, w zupach.

Jednak, jak wspomniano na początku artykułu, produkty bezglutenowe można nabyć w specjalnych sklepach. Osoba chorująca na celiakię może kupić sobie różnego rodzaju mąki na chleb lub ciasto naleśnikowe, spróbować bezglutenowych cukierków i czekolady, nabyć pozbawiony glutenu chleb i bułki. A co najważniejsze, na moment zapomnieć o uciążliwej diecie, a oddać się rozkoszom podniebienia, bez zastanawiania się, czy właśnie spożywany produkt zawiera szkodliwy dla mnie gluten.

Żywność bezglutenowa jest trudna do przygotowania i spreparowania, dlatego jej cena w sklepach ze zdrową żywnością wcale nie jest niska. Pocieszeniem jest fakt, że z powodu coraz większej konkurencji wśród firm, oferujących artykuły bezglutenowe, ceny i tak z każdym rokiem stają się bardziej przystępne. Wspomniana konkurencyjność na rynku powoduje też, że oferowane w sklepach produkty bezglutenowe są bardzo smaczne, przypominając w smaku tradycyjną żywność, zawierającą białka roślinne.

Warto też zaznaczyć, że dietetycy polecają dietę bezglutenową również osobom niechorującym na celiakię. Okazuje się, że czasowe nieprzyjmowanie glutenu może mieć dobroczynny wpływ także na zdrowy organizm. Brak glutenu w organizmie pozwala na poprawę przemiany materii, zapobiega wzdęciom, ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała. Dlatego żywność bezglutenową, z korzyścią dla własnego zdrowia, mogą spożywać również osoby, które nic nie wiedzą o chorobie trzewnej, a po prostu pragną zadbać o zdrową dietę.

Artykuły bezglutenowe, dostępne w sklepach ze zdrową żywnością radykalnie podnoszą komfort życia chorych na celiakię. Dzięki nim osoba, której organizm nie toleruje glutenu, może ze spokojem zajadać się pieczywem, ciastami czy słodyczami. Żywność bezglutenowa to prawdziwe dobrodziejstwo.

Tychy, ul. Barona 21
tel. 732 757 887
zielonejabluszkopl@gmail.com
www.zielonejabluszko.pl
zielonejabluszkopl

artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *