Na co zwrócić uwagę wybierając salę na wesele?

Wybór sali weselnej to z całą pewnością ciężkie zadanie, które bądź co bądź w końcu będzie dotyczyć każdego z nas. Nawet jeśli sami nie planujemy wesela, to być może będziemy organizować je naszym dzieciom lub pomagać w wyborze rodzinie, przyjaciołom. 

Dodatkowo wesele to prawdopodobnie jedna z najdroższych inwestycji w naszym życiu. Warto więc mieć pojęcie na ten temat, wiedzieć na co zwróć uwagę i czego dokładnie szukać. Bowiem dobrze wybrana sala to gwarancja świetnej atmosfery i pięknych wspomnień.

Klimat i miejsce

Magia miejsca to niewątpliwie rzecz, którą trzeba po prostu poczuć. Sala weselna musi nas czymś urzec. Najlepiej, jeśli łączy styl i elegancję, a dodatkowo klimat miejsca jest oryginalny, nieco industrialny. Coraz modniejsze staje się organizowanie mniejszych wesel. Powodów jest mnóstwo. Zacznijmy od tego, że jest to najważniejszy dzień w naszym życiu, więc warto spędzić go z najbliższymi osobami naszym sercom i z nimi cieszyć się i przeżywać te najpiękniejsze chwile w życiu. Nie ma sensu zapraszać rodziny ze wszystkich zakątków świata, ponieważ najprawdopodobniej większość nie zna nas za dobrze i przyjedzie tylko po to, żeby się dobrze bawić, bez znaczenia czy to będzie Twoje wesele czy kogokolwiek innego. Kolejnym atutem jest budżet weselny. Oczywiste jest to, że oszczędniej będzie zorganizować wesele na 80, a nie na 300 osób – im mniej osób tym mniejszy koszt. Lokalizacja odgrywa również ważną rolę, istotne by lokal nie znajdował się zbyt daleko miasta, ale centrum też nie będzie dobrym pomysłem, choćby ze względu na brak komfortu spowodowany hałasem. Idealnym położeniem będą, więc ubocza miasta, z dala od jego zgiełku.  

Kuchnia i obsługa kelnerska

Znaczący jest nowoczesny sprzęt, dzięki któremu nasze posiłki będą wydawane szybko i na bieżąco. Nowoczesny sprzęt to także możliwość większego urozmaicenia, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne dla gości, z resztą każdy lubi spróbować czegoś nowego i oryginalnego. Pyszną kuchnią, idealną na wesele jest kuchnia bawarska. Charakteryzuje się potrawami mięsnymi i mącznymi, a więc doskonałe podstawy do spożywanego później alkoholu i tańców. Nie można jednak zapominać o wegetarianach. Osób niejedzących mięsa jest coraz więcej i powinniśmy mieć je na uwadze przy wyborze lokalu. Ważne by restauracja była doświadczona również w tej kwestii. Do sprawnego wydawania posiłków podstawową sprawą jest obsługa kelnerska. Jeden kelner powinien przypadać co najwyżej na 25 osób – oczywiście na im mniej osób tym lepiej.

Elastyczność

Kluczowe jest by restauracja była elastyczna na pomysły Pary Młodej. Młodzi powinni mieć możliwość wdrażania swoich pomysłów na teren obiektu, a obsługa powinna być otwarta na różne propozycje. Dalej – elastyczność grafiku, czyli brak ograniczeń o jakiej porze roku pragniemy zorganizować ślub. Ale, jeśli planujemy wesele w porze letniej, nie zapomnijmy o upewnienie się czy dostępny jest ogrórek przy lokalu!

Coś ekstra!

Coś ekstra, czyli to czego nie dostaniemy w każdym miejscu. Patentów jest bez wątpienia sporo, natomiast rzeczą wartą uwagi są etykiety, np. z osobistymi życzeniami i pięknym zdjęciem Pary Młodej. Na wódkę? Trochę oklepane. Dlatego oryginalnym pomysłem będzie etykieta na piwo, które dostanie każdy gość! Najlepiej jeszcze, gdy piwo będzie rzemieślnicze i warzone na miejscu. To zdecydowanie brzmi jak wymarzony upominek.  

Tichauer Restaurant
Tychy ul. Browarowa 21
Tel. Manager: 666 306 774
Restauracja/Bar: 601 890 964
http://www.tichauer-restaurant.pl/

https://www.facebook.com/tichauer.restaurant

Anita Borkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *