Okręgowa stacja kontroli pojazdów Słotzłom

Na podstawie art. 81 Ustawy z dnia z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, badaniom technicznym podlegają pojazdy samochodowe, ciągniki rolnicze, motorowery, motocykle, naczepy, przyczepy i pojazdy wolnobieżne wchodzące w skład kolejki turystycznej.

Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela pojazdu w Stacji Kontroli Pojazdów i ma na celu sprawdzenie cech identyfikacyjnych pojazdu, sprawdzenie pojazdu pod względem bezpieczeństwa użytkowania zarówno dla osób nim jadących jak i innych uczestników ruchu, ochrony środowiska oraz ich obowiązkowego wyposażenia.

        System badań technicznych obejmuje różne rodzaje badań, od okresowych, którym cyklicznie podlegają prawie wszystkie pojazdy poruszające się po drogach, wraz z pojazdami sprowadzonymi z zagranicy, badania dodatkowe aż po specjalistyczne badania, którym muszą być poddane np. pojazdy uczestniczące w wypadku drogowym.

        Opłaty za badania techniczne, pobierane są wg cennika ogłoszonego w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r. (Dz. U. Nr 223 poz. 2261 z 2004 r.) z późniejszymi zmianami ( Dz. U. Nr 155 poz. 1302 z 2005 r, Dz. U. Nr 155 poz. 1233 z 2009 r.) w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów.


        Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów SŁOTZŁOM jest pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego. Wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny firmy „MAHA”, zapewnia to profesjonalne wykonywanie przeglądów technicznych pojazdów.

Stacja Kontroli Pojazdów wykonuje badania techniczne pojazdów:
* osobowych i dostawczych,
* ciężarowych,
* ciężarowych do przewozu materiałów niebezpiecznych,
* autobusów,
* autobusów o dop. prędkości do 100 km/h,
* zasilanych gazem LPG,
* ciągników rolniczych,
* motocykli i motorowerów,
* sprowadzonych z zagranicy,
* przyczep i naczep,
* przyczep marki SAM,

oraz:
* nabijanie numerów na nadwoziach,
* wykonywanie tabliczek zastępczych,
* identyfikację danych technicznych,
* sprawdzanie pojazdów skierowanych przez policję lub starostę,
* zmiany konstrukcyjne pojazdów (z ciężarowego na osobowy)

Zapraszamy:
Poniedziałek – Piątek 7:00-20:00
Sobota 7:00-14:00

Stacja Diagnostyczna Słotzłom
Mikołów ul. Bielska 27
tel: (32) 793-06-45
tel kom: 694-849-810

http://www.slotzlom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *