Patent na szybki i ładny makijaż oczu

Polki coraz śmielej sięgają po różne kolory w makijażu oka, wyłamując się z nudy odcieni „nude”. Często jednak po prostu brak nam czasu i umiejętności na stworzenie wymyślnego pełnego makijażu oczu. Rozwiązaniem są kolorowe eyelinery.

Kolorowy eyeliner to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które chcą przełamać nudę w swoim makijażu i wprowadzić do niego nieco więcej koloru. To także dobre rozwiązanie, gdy po prostu brak nam czasu na tworzenie skomplikowanego makijażu z użyciem kilku kolorowych cieni do powiek. Obecnie w drogeriach dostępne są eyelinery w różnych kolorach, różnych formach (płynne z pędzelkiem, w pisaku, żelowe) i w różnych przedziałach cenowych, więc każdy znajdzie wśród nich coś idealnego dla siebie.
     W jaki sposób dobrać idealny dla siebie odcień eyelinera? Najłatwiej posłużyć się w tym przypadku podziałem wprowadzonym ponad sto lat temu, wzorowanym na czterech porach roku.
 

  1. Wiosna, czyli kobieta o jasnej, nawet bladej cerze w ciepłej tonacji. Oczy są jasne, tęczówki słabo nasycone, włosy w kolorze blondu. Panie o takim typie urody powinny podkreślać powieki jasnymi, delikatnymi kolorami, np. zielenią, beżem, złotem, jasnym fioletem.
     
  2. Lato to mało kontrastowy typ urody. Panie w tym typie mają chłodną tonację skóry, oczy jasnoniebieskie, jasnozielone lub szare. Włosy są we wszystkich odcieniach chłodnego blondu. Dla takich kobiet idealnymi kolorami będą szarości, grafity, granat i oberżyna.
  3. Jesień to typ urody charakteryzujący się wyrazistością i kontrastowością. Cera jest w ciepłej tonacji, oczy są brązowe, piwne lub miodowe, a włosy rude lub w ciepłych odcieniach brązu. Dla „jesiennych kobiet” najlepszymi kolorami są ciepłe brązy i złote beże, a także wszystkie odcienie określane kolorami ziemi. Pasować może także intensywny turkus i śliwka.
     
  4. Zima określana jest najbardziej kontrastowym typem urody a’la Królewna Śnieżka – ciemne włosy w chłodnej tonacji i bardzo jasna, blada cera. Oczy niebieskie, zielone lub ewentualnie brązowe wyróżniają się intensywnym nasyceniem tęczówki. Kobiety o takim typie urody dobrze wyglądają prawie w każdym koloru – od delikatnych rozbielonych pasteli po intensywne neony. Szczególnie dobrze prezentuje się na powiekach jasny błękit, szafir czy nawet limonkowa zieleń.

     Aby sprawdzić, w jakich kolorach wyglądamy i – przede wszystkim – czujemy się dobrze, najlepiej jest po prostu eksperymentować, sprawdzając na powiekach eyelinery w różnych, nawet najbardziej szalonych kolorach.

Salon Kosmetyczny
Dotyk Piękna
Pszczyna, ul. Męczenników Oświęcimskich 18
Tel. 790 443 297
fb/Dotyk

Katarzyna Płaszewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *