Sprawdź,jak zadbać o czyste powietrze w swoim domu

Nie istotne, czy mieszkamy w centrum miasta, czy na jego obrzeżach – codziennie narażeni jesteśmy na styczność z zanieczyszczonym powietrzem. Nawet we własnym mieszkaniu możemy mieć z nim kontakt, dlatego tak ważne jest stworzenie własnego, zdrowego mikroklimatu. Jakie są najlepsze sposoby na czyste powietrze w mieszkaniu?

Dlaczego to takie ważne?

Wzmożony ruch uliczny i szkodliwe zanieczyszczenia unoszą się w powietrzu i dostają się nawet do domu – gdzie na skutek skumulowania, powietrze może stawać się kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jest to o tyle niebezpieczne, że często przyczynia się ono do gorszego samopoczucia lub nawet pogorszenia stanu zdrowia. Istnieje jednak kilka sposobów na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach – jak to zrobić?

Domowa dżungla, czyli rośliny oczyszczające powietrze

Jak w wielu przypadkach, tak i w kwestii czystego powietrza, można korzystać z dobrodziejstw natury -roślin. Już dawno zauważono, że niektóre domowe kwiaty oczyszczają powietrze lepiej od innych. To wszystko za sprawą nierównej powierzchni ich liści, która skutecznie wyłapuje kurz, drobne zanieczyszczenia, a nawet substancje chemiczne – jak benzen czy aceton.

Klimatyzacja – inwestycja w zdrowie

Zamiast codziennego wietrzenia mieszkania, można zdecydować się na zamontowanie klimatyzacji. Urządzenia tego typu mają wiele funkcji – pozwalają oczyszczać, ochładzać, a nawet ogrzewać powietrze – w zależności od pory roku, czy indywidualnych preferencji. Dzięki klimatyzacji ograniczymy dopływ zanieczyszczeń przez otwarte okno.

Oczyszczacze powietrza – czy warto?

Oczyszczacze powietrza stają się coraz popularniejsze i w ostatnim czasie zyskały sobie wielu zwolenników. Oczyszczacz jest niewielkim urządzeniem, który filtruje powietrze, wyodrębniając z niego między innymi kurz, smog, alergeny, czy inne związki chemiczne.

Kontrolowanie wilgotności w mieszkaniu

W celu stworzenia idealnego mikroklimatu warto kontrolować wilgotność powietrza – najlepiej, jeśli waha się ona w okolicach 50%. Niemniej mieszkania nie są szczelnie zamknięte i wilgoć nie zawsze będzie utrzymywać się na oczekiwanym poziomie – dlatego często zaleca się rozważyć zakup wilgotnościomierza. Jeśli w mieszkaniu będzie zbyt wilgotno, można poprawić jego wentylację lub kupić osuszacz powietrza, w przeciwnym wypadku świetnym wyborem będzie nawilżacz.

Mardom 13 – Montaż klimatyzacji
Orzesze ul. Żorska 32
Tel. 501 773 955

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *