Nanoigłowa czy mikroigłowa – którą mezoterapię wybrać?

Mezoterapia, jako zabieg z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury, jest metodą upiększającą zyskującą coraz większą popularność na rynku. Wyróżnić można kilka rodzajów mezoterapii, głównie dzieli się je jednak na te wykorzystujące lub niewykorzystujące igły. Ze względu na dużą skuteczność właśnie drugiego typu tego zabiegu, na rynku pojawiają się coraz częściej jego rozmaite ulepszenia. Dużym dylematem dla potencjalnego klienta może być wybór między mezoterapią nano- lub mikroigłową.

Główną różnicą między mezoterapią nanoigłową a mikroigłową, jak zapewne łatwo się domyślić, jest wielkość igły wykorzystywanej przy wykonywaniu zabiegu. Różnica ta jest tutaj znaczna – długość igły w przypadku mezoterapii nanoigłowej wynosi 0,1 mm, a w przypadku mezoterapii mikroigłowej nawet do 2,5 mm.  To właśnie ten parametr wpływa na różnice w efektach osiąganych przy pomocy zabiegu. Te dwie odmiany zabiegów są również dedykowane innym typom cery.

Wybór mezoterapii nanoigłowej wiąże się z możliwością dłuższego oczekiwania na efekty zabiegu, co spowodowane jest znacznym zmniejszeniem kanałów w naskórku, przez które przeprowadzany jest w głąb skóry dany preparat. Oprócz tego, jedną z zalet mezoterapii mikroigłowej jest stan zapalny, który wywołany jest poprzez nakłucia skóry. W ten sposób pobudzone zostają komórki skóry odpowiedzialne za produkcję kolagenu oraz elastyny.

Dlaczego więc mezoterapia nanoigłowa stanowi swego rodzaju rewolucję na rynku? W odróżnieniu od jej poprzednika, zabieg ten dedykowany jest szczególnie skórom wrażliwym, delikatnym i płytko unaczynionym. Mezoterapia wykorzystująca większych rozmiarów igły, nie sprawdzała się u tego typu klientów ze względu na dużą podatność ich skóry na podrażnienia i związane z tym powikłania. W przypadku nanoigłowej odmiany mezoterapii, problem stanu zapalnego praktycznie nie występuje. Znajdzie ona więc także zastosowanie w przypadku bardzo wrażliwych okolic oczu, gdzie użycie większych igieł nie było dotąd zalecane. Zabieg ten świetnie sprawdzi się też w przypadku osób, które chcą poprawić stan swojej cery, nie mając przy tym czasu, który mogłyby przeznaczyć na okres regeneracji skóry, czyli np. przed ważnymi wydarzeniami.

                Mezoterapia nanoigłowa najprawdopodniej stanowić będzie swego rodzaju uzupełnienie oferty upiększającej w różnego typu gabinetach. Dzięki swego rodzaju innowacyjności, zabieg mezoterapii może teraz trafić do dużo większego grona odbiorców. Choć nie zastąpi zapewne mikroigłowego poprzednika, jest zabiegiem, nad którym zdecydowanie warto się zastanowić.

Karol Czwartowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *