Jak działają poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne w ostatnim czasie zyskały sporą popularność. Warto więc powiedzieć sobie o nich nieco więcej. My głownie skupimy się na ich działaniu, które okazują się niezwykle ważne nie tylko dla samego kręgosłupa, ale i całej odporności organizmu.

Co dają poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne do spania przede wszystkim pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej pozycji. To z kolei powoduje, że rano budzimy się wypoczęci bez uczucia bólu, czy sztywności kręgosłupa. Tu warto wspomnieć, że tego typu poduszki można używać zarówno jako formę profilaktyki, jak i dodatkowy element rehabilitacji. Głównym punktem zdrowotnego działania poduszek ortopedycznych jest pianka, gdzie należy wyróżnić jej poszczególne rodzaje.

Rodzaje pianek

Pianka poliurentanowa, to pianka skierowana do osób, które z poduszek ortopedycznych chcą skorzystać w celach profilaktycznych. Tego typu pianki bowiem nie wymagają dopasowania do kształtu szyi, ponadto doskonale zachowują wentylacje. Z kolei pianki termoplastyczne skierowane są do osób, które muszą zmagać się z konkretnymi schorzeniami kręgosłupa. Tego typu pianka zapewnia pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Sam materiał dzięki niej nie ulega odkształceniu, a ponadto doskonale dopasowuje się do temperatury ciała, co daje komfort spania w każdej pozycji. Z tego typu pianki skorzysta każdy kto cierpi na bóle w okolicach pleców, szyi, czy karku.

Co brać pod uwagę zanim kupię poduszkę?

Przede wszystkim wzrost, oraz wagę, a także pozycja w której zasypiasz. Istotna jest również szerokość Twoich barków mierzona od podstawy szyi aż do głowy kości ramiennej.

Salon Materacy i Mebli Mój Sen
Tychy al. Niepodległości 2
Tel. 694 079 694
www.mojsen.pl
fb/salonmojsen

Źródło:do-przedruku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *