Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Na rynku dostępne są różne rodzaje aparatów słuchowych. Klienci zazwyczaj interesują się jakością oraz cenami. Warto wiedzieć jednak, że można je podzielić na kilka ważnych kategorii.

http://rozmus.co/

Najprościej podzielić aparaty słuchowe ze względu na sposób obróbki dźwięku na analogowe (przetwarzające dźwięki tylko w pewnym stopniu), programowane cyfrowo oraz cyfrowe. Te ostatnie są bardzo dokładne i nie powodują żadnej straty jakości sygnału.


Dodatkowo aparaty słychowe dzieli się na:

  •  całkowicie wewnątrzkanałowe (CIC),
  •  wewnątrzkanałowe (ITC),
  •  wewnątrzuszne (ITE),
  •  zauszne (BTE),
  •  zauszne (RITE).

Aparat całkowicie wewnątrzkanałowy (CIC) to najmniejszy z modeli aparatów słuchowych. Jest prawie całkowicie niewidoczny, dzięki czemu zapewnia znaczną dyskrecję. Umożliwia także wygodne korzystanie z telefonu. Niestety nie nadaje się on dla osób ze znacznym ubytkiem słuchu, może być problemowy także dla osób starszych. Jednocześnie aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe są dość drogie.

Kolejny typ to aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe (ITC), które są nieco większe od aparatów CIC. Są one nieco wygodniejsze w obsłudze, jednak zapewniają podobny poziom dyskrecji oraz nadają się dla osób o niewielkim i średnim ubytku słuchu.

http://rozmus.co/

Aparat słuchowy wewnątrzuszny (ITE) jest nieco bardziej widoczny w uchu, niż modele całkowicie wewnątrzkanałowy. Zapewnia jednak zbliżony komfort noszenia i jednocześnie nadaje się do znacznie szerszego zakresu ubytków słuchu.

Czwarty typ aparatów słuchowych to aparaty zauszne (BTE). Są one dość duże i widoczne, utrudniają również korzystanie z telefonu, mają jednak sporo zalet. Jedną z nich z pewnością jest niezbyt wygórowana cena. Oprócz tego nadają się dla osób o różnym stopniu ubytku słuchu, ich bateria działa bardzo długo, a do tego nie wymagają indywidualnej obudowy (a jedynie wkładkę). Idealnie nadają się także do stosowania przez osoby starsze.

Ostatni typ aparatów słuchowych to aparaty zauszne (RITE). Są to modele najnowszej generacji, które łączą w sobie zalety aparatów słuchowych zausznych i wewnątrzkanałowych. Dostępne są również w kilku kolorach, które można dobrać do karnacji. Nadają się zarówno dla osób ze znacznymi ubytkami słuchu, jak i dla osób starszych, gdyż są wygodne w obsłudze. Nie należą jednak do najtańszych.

• Pszczyna, ul. Dobrawy 34
32 738 64 65
klinika@rozmus.co
• Pszczyna, ul. Rymarska 2
32 447 01 27
pszczyna@rozmus.co
• Oświęcim, ul. Zaborska 1
509 158 148
oswiecim@rozmus.co
www.rozmus.co
FB/Rozmus.okulistyka

Źródło:artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *