Kim jest optomerysta?

Patrzenie na świat jest tak naturalne jak oddychanie. Optometrysta bada odstępstwa od tej normy – zajmuje się diagnozowaniem i korygowaniem wad wzroku, które zaburzają proces prawidłowego widzenia.

Wiele symptomów powinno stanowić dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Mrużenie i bóle oczu, kłopoty ze złapaniem ostrości obrazu, a nawet bóle głowy to znak, że powinieneś skorzystać z pomocy. Zbyt późna diagnoza i brak leczenia pogłębiają wady, które mogą skutkować bezpowrotną utratą części, a nawet całego wzroku.

Optometrysta zajmuje się badaniem układu wzrokowego i korekcją wad refrakcji, takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Do jego zadań należy badanie funkcji układu wzrokowego i ich nieprawidłowości, tj. występującego niedowidzenia, zeza jawnego (heterotropii) czy też ukrytego (heteroforii) oraz zaburzeń akomodacji.

Zajmuje się także prowadzeniem terapii widzenia po uprzednim wykryciu zaburzeń występujących w procesie widzenia. Dotyczy to zarówno dorosłych i dzieci oraz pacjentów neurologicznych, np. po przebytym wylewie czy udarze. Na tym nie kończy się jego rola. Optometrysta odpowiada również za poprawny dobór soczewek kontaktowych – twardych oraz miękkich.

Optometrysta posiada wyższe wykształcenie medyczne, praktykę i niezbędne uprawnienia do wykonywania zawodu. Wykonuje kompleksowe badania pozwalające zdiagnozować wadę wzroku i rozpoznać zaburzenia widzenia. Dzięki temu jest w stanie zaproponować skuteczną terapię. Dobrze dopasowane soczewki lub okulary stanowią najczęściej optymalne rozwiązanie problemów ze wzrokiem.

Nie lekceważ objawów. Czasami wystarczy profilaktyka i kilka podpowiedzi od specjalisty, by pozbyć się bólu oczu, wrażenia podwójnego widzenia oraz wielu podobnych dolegliwości.

VisionOptyk Pszczyna
Pszczyna, ul. Piastowska 4
Tel. 881 787 770
https://www.facebook.com/VisionOptyk-Pszczyna
www.VisionOptyk-Pszczyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *